Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe narzędzie pozwoli lepiej ocenić samorządy

Adrianna Szydło | 2019-06-12

Nowe narzędzie pozwoli lepiej ocenić samorządy
Powstało nowe narzędzie do oceny samorządów

Monitor Rozwoju Lokalnego to nowe narzędzie, które przygotował Związek Miast Polskich. Ma na celu ocenę potencjału społeczno-ekonomicznego samorządów.

Nowo powstałe narzędzie ma za zadanie ocenić potencjał samorządów i porównać je względem tych o podobnych funkcjach, stanowiących grupę porównawczą. Monitor Rozwoju Lokalnego posłuży do specjalistycznej analizy SWOT, która będzie mieć na celu ocenę mocnych i słabych stron gminy oraz odnalezienie szans i zagrożeń. Dlatego może posłużyć jako wsparcie dla władz oraz mieszkańców w przygotowywaniu odpowiednich strategii, planów i programów.

Jak zapowiedział Związek Miast Polskich, MRL będzie co roku aktualizowany, więc sprawdzi się także przy ocenie przeprowadzonych wcześniej działań samorządowych. Dane analizowane będą w 3 sektorach – gospodarczym, społecznym i środowiskowo-przestrzennym. W ramach tych sektorów analizie będzie można poddać 12 obszarów, a oprócz tego jeszcze 45 podobszarów. Ponadto wykorzystany może być także do sporządzania „Raportu o stanie gminy”, który jest ustawowo wymaganym dokumentem, informującym o etapie rozwoju.

Mechanizm został opracowany w ramach projektu „Monitoring rozwoju lokalnego na poziomie miejskim i wewnątrzmiejskim”, finansowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

 

 

 

Źródło: KRN.pl | 2019-06-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania do kupieniahale i magazyny na wynajemdomy na sprzedaż powiat M. Lublindomy na sprzedaż powiat Międzyrzeckidomy na sprzedaż gmina Dalikówdomy na wynajem gmina Stary Lubotyńmieszkania na wynajem w Czarnym Wielkimdomy na sprzedaż w Hutadomy na wynajem w Boronowie

Deweloperzy

);