Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe narzędzie pozwoli lepiej ocenić samorządy

Adrianna Szydło | 2019-06-12

Nowe narzędzie pozwoli lepiej ocenić samorządy
Powstało nowe narzędzie do oceny samorządów

Monitor Rozwoju Lokalnego to nowe narzędzie, które przygotował Związek Miast Polskich. Ma na celu ocenę potencjału społeczno-ekonomicznego samorządów.

Nowo powstałe narzędzie ma za zadanie ocenić potencjał samorządów i porównać je względem tych o podobnych funkcjach, stanowiących grupę porównawczą. Monitor Rozwoju Lokalnego posłuży do specjalistycznej analizy SWOT, która będzie mieć na celu ocenę mocnych i słabych stron gminy oraz odnalezienie szans i zagrożeń. Dlatego może posłużyć jako wsparcie dla władz oraz mieszkańców w przygotowywaniu odpowiednich strategii, planów i programów.

Jak zapowiedział Związek Miast Polskich, MRL będzie co roku aktualizowany, więc sprawdzi się także przy ocenie przeprowadzonych wcześniej działań samorządowych. Dane analizowane będą w 3 sektorach – gospodarczym, społecznym i środowiskowo-przestrzennym. W ramach tych sektorów analizie będzie można poddać 12 obszarów, a oprócz tego jeszcze 45 podobszarów. Ponadto wykorzystany może być także do sporządzania „Raportu o stanie gminy”, który jest ustawowo wymaganym dokumentem, informującym o etapie rozwoju.

Mechanizm został opracowany w ramach projektu „Monitoring rozwoju lokalnego na poziomie miejskim i wewnątrzmiejskim”, finansowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

 

 

 

Źródło: KRN.pl | 2019-06-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Siedleckidomy na wynajem powiat Gliwickilokale użytkowe na wynajem gmina Ziębicemieszkania na wynajem gmina Nowosolnamieszkania na sprzedaż w Karolewiemieszkania na wynajem w Kostrzewadomy na wynajem w Ładzyń

Deweloperzy

);