Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe Maroko

2012-04-19

Nowe Maroko

Brzegi katowickiego akwenu zostaną zagospodarowane. Koszt rewitalizacji wstępnie oszacowano na 1,2 mln zł.

Brzegi stawu „Maroko”, położonego na terenie os.1000-lecia w Katowicach, zostaną zagospodarowane. Koszt rewitalizacji wstępnie oszacowano na 1,2 mln zł.

Zgodnie z zamierzeniem katowickich urzędników, remont potrwa 60 dni. W ramach przedsięwzięcia powstaną m.in. aleja spacerowa ze ścieżką rowerową (biegnące wokół zbiornika) oraz ogródek z placem zabaw, amfiteatr i skatepark (przy brzegu). Całość wzbogacą elementy małej architektury: ławki, klomby, a także małe pomosty (które staną się stanowiskami dla wędkarzy).

Staw „Maroko” swoją nazwę zawdzięcza dawnemu określeniu dzielnicy. Sztuczny zbiornik powstał z wyrobiska poprzemysłowego, które zalano wodą. W pobliżu stawu przepływa rzeka Rawa, która wraz z otuliną zieleni tworzy granicę oddzielającą osiedlę od dzielnicy Załęże.

Źródło: KRN.pl | 2012-04-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażgaraże na wynajemdomy na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Otwockilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wadowickidomy na wynajem gmina Terespolmieszkania na wynajem gmina Tucznamieszkania na wynajem w Włostowiedomy na wynajem w Niewodnikachdomy na wynajem w Starych Groszkach

Deweloperzy

);