Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowe centrum Gdańska

2012-05-09

Nowe centrum Gdańska

Jeszcze w tym roku, na terenie gdańskiego Targu Siennego i Rakowego ruszy realizacja projektu „Forum Radunia”.

Jeszcze w tym roku, na terenie Targu Siennego i Rakowego, ma ruszyć realizacja projektu „Forum Radunia”. Zgodnie z zawartą 27 kwietnia umową, zagospodarowanie zaniedbanego terenu będzie wspólnym przedsięwzięciem konsorcjum, w skład którego weszło miasto Gdańsk oraz dwie spółki: Multi Development Poland i Multi Corporation.

Głównym celem projektu jest rewitalizacja i wzmocnienie śródmieścia Gdańska. Zgodnie z koncepcją przebudowy, za którą odpowiada biuro architektoniczne T+T Design, odtworzone zostaną historyczne linie zabudowy. Nowe centrum zintegrowane będzie z zabytkowym Kanałem Raduni. Na 5,5 ha terenie powstanie wielofunkcyjny kompleks, który połączy kulturę, rekreację, handel, usługi oraz powierzchnie biurowe. W ramach inwestycji przebudowana będzie również istniejąca infrastruktury techniczna i drogowa (powstaną nowe drogi łączące trasy o dużym natężeniu ruchu, parkingi oraz przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej).

Koszt realizacji „Forum Radunia” oszacowano na ok. 800 mln zł netto. Inwestycja powstanie w dwóch etapach, a wszystkie prace mają się zakończyć za 6-7 lat.

Źródło: KRN.pl | 2012-05-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedażdomy na wynajem powiat Tucholskimieszkania na wynajem powiat Złotowskidomy na sprzedaż gmina Skołyszynlokale użytkowe na wynajem gmina Sucha Beskidzkadomy na wynajem w Pruskowiedomy na wynajem w Ewopolumieszkania na wynajem w Rososz

Deweloperzy

);