Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowatorski atlas Krakowa

2009-01-26

Nowatorski atlas Krakowa

W Krakowie, na zleciene Urzędu Miasta, powstał atlas, który obrazuje wysokość wszystkich obiektów na terenie miasta. Mapa może stanowić ułatwienie dla inwestorów – każdy zainteresowany sprawdzi wysokość budynku, terenu a nawet drzewa.

W Krakowie powstał atlas, który obrazuje wysokość wszystkich obiektów na terenie miasta. Mapa może stanowić ułatwienie dla inwestorów – każdy zainteresowany sprawdzi wysokość budynku, terenu a nawet drzewa. Atlas powstał na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa, a jego wykonanie poprzedziło lotnicze skanowanie laserowe Krakowa. W rezultacie skanowania – złożyło się na nie ok. 13 tys. zdjęć – powstała przestrzenna baza punktów reprezentująca powierzchnię terenu jak i obiekty istniejące w mieście.

Jak deklarują przedstawiciele UMK, dane zgromadzone w procesie skanowania miasta służą głównie w pracach Biura Planowania Przestrzennego, są również pomocne m.in. w procesie wydawania decyzji o warunkach zabudowy i pozwoleń na budowę. Z powodu dużych wymagań sprzętowych oraz konieczności użycia specjalistycznego oprogramowania dostęp do danych jest ograniczony. Dlatego też powstała wersja papierowa, która umożliwi zaprezentowanie rezultatów prac szerszemu kręgowi odbiorców. Atlas w wersji papierowej zawiera przetworzone i kartograficznie opracowane informacje o wysokościach terenu i obiektów w Krakowie, przy jego pomocy każdy może sprawdzić wysokość dowolnego obiektu w mieście. Z atlasu można skorzystać m.in. w bibliotekach krakowskich uczelni: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rolniczego czy Politechniki Krakowskiej. Urząd Miasta Krakowa planuje zamieścić również atlas w Internecie.   

Źródło: UMK / KRN.pl | 2009-01-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażhale i magazyny na wynajemdomy na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Ciechanowskimieszkania na sprzedaż powiat Mogileńskimieszkania na sprzedaż gmina Łysomicelokale użytkowe na wynajem gmina Sobótkamieszkania na wynajem w Serskim Lesiemieszkania na wynajem w Niecieczmieszkania na wynajem w Kaczorach

Deweloperzy

);