Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowa linia Szybkiego Tramwaju

2012-05-11

Nowa linia Szybkiego Tramwaju

Nową linię Szybkiego Tramwaju w Krakowie zrealizuje firma Strabag. Prace mają kosztować 127,8 mln zł.

Najatrakcyjniejszą ofertę na budowę torowiska, po którym między Rondem Mogilskim a pl. Centralnym będzie kursował Krakowski Szybki Tramwaj, złożyła firma Strabag. Wykonane przez nią prace mają kosztować 127,8 mln zł.

W ramach inwestycji wykonawca będzie musiał przebudować torowisko wzdłuż ul. Mogilskiej i Jana Pawła II do placu Centralnego (odcinek o długości ok. 6,5 km) celem dostosowania go do wymogów szybkiego tramwaju. Modernizacją zostaną objęte jezdnie ulic oraz skrzyżowań, ponadto rozbudowane będzie skrzyżowanie łączące ul. Lema, Meissnera i  Al. Jana Pawła II. Ostatni element przedsięwzięcia to budowa stacji trakcyjnej w rejonie pętli Wieczysta. Zanim jednak na plac budowy wyjadą maszyny, wykonawca musi  zaprojektować nowy ciąg komunikacyjny w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy przygotowany na zlecenie ZIKiT.

Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, firma Strabag rozpocznie prace jeszcze w tym roku. Zgodnie z harmonogramem cała inwestycja ma się zakończyć w ciągu dwóch lat od podpisania umowy.

Źródło: KRN.pl | 2012-05-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęmieszkania na wynajemgaraże na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Łobeskilokale użytkowe na wynajem powiat Oleckimieszkania na sprzedaż gmina Osiekdomy na sprzedaż gmina Rędzinydomy na wynajem w Trestamieszkania na wynajem w Czechachmieszkania na sprzedaż w Salnie

Deweloperzy

);