Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niższe czynsze w gminnych lokalach

2006-03-27

Niższe czynsze w gminnych lokalach

Od 1 kwietnia br. przedsiębiorcy i najemcy gminnych lokali użytkowych (prowadzący w nich działalność gospodarczą) mogą składać wnioski o ustalenie z Miastem „indywidualnych warunków najmu”.

Od 1 kwietnia br. przedsiębiorcy i najemcy gminnych lokali użytkowych (prowadzący w nich działalność gospodarczą) mogą składać wnioski o ustalenie z Miastem „indywidualnych warunków najmu”. Możliwość ubiegania się o takie preferencyjne warunki najmu będzie przysługiwać najemcom, którzy zawarli umowę do dnia 31 grudnia 1999 r. włącznie i od tego czasu najem trwa nieprzerwanie. Dodatkowo najemcy będą musieli spełniać inne warunki. Przede wszystkim nie mogą zalegać z opłatami wobec US i ZUS oraz z opłatami z tytułu czynszu za lokal. Ustalenie indywidualnych warunków najmu będzie polegało na zmianie aktualnej miesięcznej stawki czynszu, tak aby roczny czynsz (netto) nie przekraczał 7 proc. rocznego przychodu netto osiągniętego w roku poprzednim z działalności gospodarczej. Jednocześnie przyjęta miesięczna stawka czynszu nie może być niższa niż średnia rynkowa stawka czynszu za najem obowiązująca w rejonie funkcjonowania danego lokalu. Powyższa procedura nie będzie dotyczyć stawek czynszu obowiązujących podnajemców części gminnego lokalu. Wnioski wraz z wymaganymi zaświadczeniami (m.in. o niezaleganiu czy o wysokości przychodu netto w poprzednim roku podatkowym) można składać do końca czerwca 2006 r. Szczegóły dotyczące procedury wraz z formularzami wniosku i oświadczenia są dostępne na oficjalnej stronie internetowej Miasta.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 7/2006 | 2006-03-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat M. Chełmdomy na sprzedaż powiat Bełchatowskimieszkania na wynajem gmina Budzówdomy na sprzedaż gmina Pułtuskdomy na wynajem w Gnojniemieszkania na wynajem w Ostrówkumieszkania na sprzedaż w Polichnowie

Deweloperzy

);