Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niższe ceny dzięki SSE?

2007-06-19

Niższe ceny dzięki SSE?

Specjalne strefy ekonomiczne (SSE) coraz częściej mają problemy ze zdobyciem gruntów. Problem – podaje dziennik – polega na tym, że rząd od marca nie przygotował nowych kryteriów umożliwiających włączenie terenów prywatnych do specjalnych stref ekonomicznych. Nawet jeśli władze podejmą jakieś decyzje, wejdą one w życie dopiero za dwa – trzy miesiące.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez „Rzeczpospolitą”, specjalne strefy ekonomiczne (SSE) coraz częściej mają problemy ze zdobyciem gruntów. Problem – podaje dziennik – polega na tym, że rząd od marca nie przygotował nowych kryteriów umożliwiających włączenie terenów prywatnych do specjalnych stref ekonomicznych. Nawet jeśli władze podejmą jakieś decyzje, wejdą one w życie dopiero za dwa – trzy miesiące.

Tymczasem wydłuża się też lista firm, które chciałyby zainwestować w którejś ze stref, ale nie mogą rozpocząć działalności. Część z nich to producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych. Gdyby rozpoczęli oni pracę, zwiększona produkcja mogłaby się przyczynić do obniżki cen materiałów budowlanych, być może nawet o 20 proc. – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Opóźnienie może sprawić, że część inwestycji zostanie zrealizowana za granicą.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 06.2007 | 2007-06-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Krośnieńskidomy na sprzedaż powiat Wieluńskimieszkania na sprzedaż gmina Sośniedomy na wynajem gmina M. Jastrzębie-Zdrójdomy na sprzedaż w Sarnowiedomy na wynajem w Chomentowiedomy na wynajem w Zakrzewku

Deweloperzy

);