Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nietypowe koszenie traw przy lotnisku

Adrianna Szydło | 2019-06-12

Nietypowe koszenie traw przy lotnisku
Innowacyjny pomysł na pozbycie się trawy

Belgijskie lotnisko w Zaventem postawiło na nietypowe „narzędzie” do skoszenia trawy.

Władze lotniska pod Brukselą wpadły na niecodzienny pomysł. Do koszenia traw, zamiast kosiarek, zostaną zaangażowane owce. Lądowisko zrezygnowało z tradycyjnego sprzętu przeznaczonego do dbania o tereny zielone. Kosiarki są na pewno szybszym sposobem, jednak dużo mniej ekologicznym. W najbliższym czasie kilkadziesiąt zwierząt ma zjadać trawę na terenie lotniska. Port lotniczy nie jest jedyną instytucją w Belgii, która zdecydowała się skorzystać z pomocy zwierząt w ramach pielęgnacji terenów zielonych. Wcześniej już kilka firm i placówek publicznych odważyło się na taki krok.

Robimy to, aby zwiększyć różnorodność biologiczną – zaznacza Anke Fransen, rzeczniczka brukselskiego lotniska.

W rozmowie z radiem VRT wyjaśniła także, że wypas trawników przez owce jest celowe i może przyczynić się do pojawienia się nowych gatunków roślin i traw na tym terenie. Dodała też, że zwierzęta te nie boją się hałasu samolotów. Ponadto lotnisko znajduje się na wzgórzu, co jest dogodną dla nich lokalizacją. Owce będą wypasać się na lotnisku przez najbliższe trzy tygodnie, a potem pojawią się po raz drugi jesienią.

 

 

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-06-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Kętrzyńskidomy na sprzedaż powiat M. Suwałkilokale użytkowe na wynajem gmina Świdwindomy na sprzedaż gmina Komarów-Osadamieszkania na sprzedaż w Czarnym Bryńskudomy na wynajem w Cerekiewiemieszkania na sprzedaż w Zawadzie

Deweloperzy

);