Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nieruchomości ochronione przed roszczeniami

Dominik Wielgus | 2019-05-14

Nieruchomości ochronione przed roszczeniami
Stolica ratuje lokale przed roszczeniami

Urząd m. st. Warszawy uchwalił rozporządzenia i anulował postępowania dekretowe dotyczące nieruchomości na Mokotowie, Woli i w Śródmieściu.

W Warszawie podpisano dokumenty dotyczące decyzji o umorzeniu postępowań dekretowych dotyczących kilkunastu nieruchomości. Dzięki temu roszczenia nie dotyczą już sześciu lokali mieszkalnych, placu zabaw, ogrodu działkowego i parkingu.  

Lokatorzy z budynków przy ul. Malczewskiego 48/50, Elektoralnej 26, Anielewicza 45 i Żeromskiego 66/72 mogą odetchnąć, Bierut im już nie zagraża. Dzięki „małej ustawie reprywatyzacyjnej” w naszych zasobach pozostanie aż 176 lokali. Niestety nadal brakuje dużej ustawy reprywatyzacyjnej, tutaj rząd ewidentnie oszukał naszych mieszkańców obietnicami bez pokrycia, zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz  ̶  poinformował Paweł Rabiej, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

„Mała ustawa reprywatyzacyjna”, która obowiązuje od września 2016 r., odnosi się m.in. do kwestii tzw. „śpiochów”, czyli nieruchomości, co do których złożono wnioski o przywrócenie do nich praw, następnie zaniechano starań.

Od stycznia 2018 r. w Biurze Spraw Dekretowych wydawane są postanowienia umarzające działania reprywatyzacyjne. W oparciu o „małą ustawę reprywatyzacyjną” wydanych zostało ponad sto decyzji związanych ze „śpiochami”. Pod władanie miasta wróciło 90 nieruchomości, w których mieszczą się 584 mieszkania

Źródło: KRN.pl | 2019-05-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
NY Residence, lokal usługowy
START CITY
Nowa 5 dzielnica - lokale...

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

NY Residence, lokal usługowy

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Nowa 5 dzielnica - lokale...

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędziałki na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat M. Zielona Góradomy na wynajem powiat Miechowskimieszkania na wynajem gmina Ujazdlokale użytkowe na wynajem gmina Polanka Wielkamieszkania na sprzedaż w Annogóradomy na sprzedaż w Wołajowicachmieszkania na wynajem w Gorzków-Wsi

Deweloperzy

);