Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nieruchomości dały zyski

2010-12-06

Nieruchomości dały zyski

Zyski z funduszy inwestujących w spółki powiązane z rynkiem nieruchomości od końca 2009 r. wyniosły ponad 7 proc.

Zyski z funduszy inwestujących w spółki powiązane z rynkiem nieruchomości od końca 2009 r. wyniosły ponad 7 proc. Sam listopad okazał się jednak w tym sektorze niekorzystny, przynosząc 2,5 proc. strat. Najlepsze wyniki odniósł PKO Infrastruktury i Budownictwa Globalny, przynosząc jako jedyny fundusz zysk w wysokości 0,9 proc. Ostatnie miejsce w rankingu zysków zajął ING Środkowoeuropejski Budownictwa i Nieruchomości, w minionym miesiącu przynosząc 5,4 proc. strat, w skali roku natomiast – 0,7 proc. strat.

Listopadowe wyniki były efektem korekty na warszawskiej giełdzie. Spółki budowlane straciły wtedy 4,6 proc. wskutek pogorszenia nastrojów rynkowych oraz opublikowania informacji o gorszych niż spodziewane wynikach firm deweloperskich – twierdzą analitycy Open Finance. Istotną rolę odgrywa tu także niestabilna sytuacja finansów publicznych w strefie euro.

Wyniki wielu firm branży budowlanej i deweloperskiej wciąż pozostają nieprzewidywalne. Mogę one odnosić spektakularne zyski lub znaczące straty. Na ustabilizowanie tej sytuacji trzeba będzie jeszcze poczekać.  

Źródło: Open Finance | 2010-12-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat M. Zielona Góramieszkania na wynajem powiat Świebodzińskilokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Nowy Sączmieszkania na wynajem gmina Gryficedomy na wynajem w Uścięcicachmieszkania na wynajem w Grąblinekdomy na sprzedaż w Kopciówce

Deweloperzy

);