Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nieruchomości cenniejsze niż wiedza

2011-12-16

Nieruchomości cenniejsze niż wiedza

Dochody polskich instytucji badawczych generuje działalność gospodarcza, przede wszystkim są to zyski z wynajmu nieruchomości.

NIK uznała, że instytucje badawcze dobrze radzą sobie z utrzymaniem płynności finansowej – tyle, że uzyskują ją dzięki działalności gospodarczej, a nie zarządzaniu własnością intelektualną, do której zostały powołane. Tylko połowa spośród 32 przebadanych instytutów osiągnęła jakiekolwiek zyski z tego tytułu, w żadnym przypadku jednak nie przekroczyły one 4 proc. wszystkich przychodów.

Wątpliwości NIK zbudziły kwestie podatkowe. Z przeprowadzonej kontroli wynika, że jedynie 6 instytutów odprowadziło należny podatek, 19 skorzystało ze zwolnienia podatkowego, które przysługuje z tytułu prowadzenia działalności naukowo-badawczej. NIK zwróciła uwagę na to, że zdecydowana większość instytutów, które zarabiały na wynajmowaniu lub wydzierżawianiu nieruchomości, nie posiadało zapisów w statutach pozwalających na takie wykorzystanie majątku.
 

Źródło: KRN.pl | 2011-12-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupienialokale użytkowe do kupieniamieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Gdańskimieszkania na sprzedaż powiat Kępińskimieszkania na wynajem gmina Brudzewdomy na wynajem gmina Ostrów Wielkopolskidomy na sprzedaż w Starej Litwiedomy na wynajem w Radotkachdomy na sprzedaż w Konstantynowie

Deweloperzy

);