Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niepołomicka Strefa Inwestycyjna nie tylko dla firm

2007-07-16

Niepołomicka Strefa Inwestycyjna nie tylko dla firm

Gmina Niepołomice nie poprzestała na przyciągnięciu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej inwestorów. Zadbała również o atrakcyjną ofertę mieszkaniową dla osób, które znalazły tutaj pracę.


Gmina Niepołomice nie poprzestała na przyciągnięciu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej inwestorów. Zadbała również o atrakcyjną ofertę mieszkaniową dla osób, które znalazły tutaj pracę.

Powstała na terenie Gminy Niepołomic strefa inwestycyjna to tysiące nowych miejsc pracy. Zatrudnienie znaleźli tu nie tylko mieszkańcy okolicznych gmin, ale również mieszkańcy Krakowa, Tarnowa i innych miast. W ostatnich latach w gminie Niepołomice co roku na stałe melduje się około 350 osób (dane GUS). Zdaniem największych pracodawców gminy (na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród pracodawców gminy Niepołomice w czerwcu 2007 przez agencję Tomatoe PR) osoby zatrudnione w Niepołomicach coraz częściej wyrażają zainteresowanie zamieszkaniem w okolicy miejsca pracy. Powody: niższe koszty życia, redukcja czasu dojazdów, atrakcyjny rekreacyjnie teren, bogate zaplecze usługowe. Również dla firmy korzystne jest, gdy pracownicy mieszkają w okolicy. Sprzyja to budowaniu lojalności i więzi pomiędzy pracownikiem a firmą.

W związku z rosnącymi potrzebami mieszkaniowymi burmistrz Niepołomic Stanisław Kracik zachęca deweloperów do realizacji inwestycji na terenie Niepołomic. Powstające osiedla domków nie zaspokajają jednak popytu. Osoby przenoszące się do Niepołomic to pracownicy dużych, międzynarodowych firm, ludzie młodzi i aktywni, szukający komfortowego mieszkania. Z myślą o nich gmina ogłosiła przetarg na nowoczesne i komfortowe osiedle z bogatym zapleczem rekreacyjnym.

Zwycięzcą w przetargu jest GTSF Group, izraelsko-brytyjska firma mająca duże doświadczenie w tej branży. Grupa prowadziła wiele podobnych projektów w Anglii i Izraelu, obecnie jest w trakcie realizacji kilku projektów zarówno w Krakowie, jak i w Warszawie. Realizacja inwestycji w Niepołomicach rozpocznie się w 2007 roku. Na obszarze 11 hektarów powstanie 1200 apartamentów wraz z zapleczem usługowym i rekreacyjnym. Zlokalizowana na skraju Puszczy Niepołomickiej inwestycja połączona będzie z Krakowem podmiejską kolejką. Dojazd do Galerii Krakowskiej zajmie około 25 minut. Będzie to największe jak dotąd na terenie województwa małopolskiego osiedle, wyposażone w ścieżki rowerowe, trasę do joggingu, centrum sportowe i handlowo-usługowe.

Aleksandra Wagner

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości", nr 14/2007 | 2007-07-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Wysokomazowieckimieszkania na wynajem powiat Sejneńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Masłowicelokale użytkowe na wynajem gmina Wiśniowamieszkania na wynajem w Kobylnikachdomy na wynajem w Klimkówcedomy na sprzedaż w Broniszowie

Deweloperzy

);