Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niepewna przyszłość zabytku

2012-01-27

Niepewna przyszłość zabytku

Odzyskany przez Miasto Fort św. Benedykta czeka na koncepcję zagospodarowania. Czy znajdzie się w nim magazyn?

Odzyskany przez miasto na mocy ugody sądowej Fort św. Benedykta czeka na koncepcję zagospodarowania. Gmina oddała nieruchomość pod opiekę Zarządu Budynków Komunalnych, ale wciąż poszukuje zarządcy, który znajdzie odpowiednie przeznaczenie dla zabytkowego obiektu – informuje „Gazeta Krakowska”.

Wiadomo, że zainteresowana obiektem jest Fundacja Książąt Czartoryskich. Ta jednak nie widzi obiektu jako miejsca ekspozycji fragmentów swojej kolekcji, a raczej jako miejsca przeznaczonego na magazynowanie zbiorów. Aby fort mógł spełniać taką funkcję musiałby spełniać odpowiednie kryteria odnoszące się m.in. do mikroklimatu.

Jak czytamy w „Gazecie Krakowskiej”, niewykluczone, że o przyszłości zabytkowego obiektu może zadecydować konkurs. Takie rozwiązanie za najlepsze uważa Zygmunt Włodarczyk, przewodniczący Rady Dzielnicy XIII Podgórze, w obrębie której zlokalizowany jest fort.

Źródło: „Gazeta Krakowska" | 2012-01-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajeminne nieruchomości na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Czarnkowsko-Trzcianeckidomy na wynajem powiat M. Toruńlokale użytkowe na sprzedaż gmina Puławydomy na sprzedaż gmina Gubindomy na sprzedaż w Miszewkumieszkania na sprzedaż w Brzegudomy na wynajem w Kopydłówko

Deweloperzy

);