Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niemcy chcą zachęcić do samochodów elektrycznych

Magdalena Hojniak | 2019-11-04

Niemcy chcą zachęcić do samochodów elektrycznych

Rozbudowa infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych ma zachęcić do korzystania z nich.

Do 2030 r. w Niemczech ma zostać wybudowanych milion punktów do ładowania elektryków. W ten sposób Angela Merkel chce przekonać Niemców do użytkowania samochodów działających na napęd elektryczny. Rozbudowa infrastruktury w znaczący bowiem sposób ułatwiłaby korzystnie z elektryków.

Na razie na terenie Niemiec czynnych jest jedynie 20 tys. punktów ładowania, co nie sprzyja popularyzacji elektryków ze względu na utrudniony dostęp do stacji ładowania. Jak się okazuje, premie finansowe i ulgi przewidziane dla nabywców tego typu samochodów nie stanowią dostatecznej zachęty do zakupu. Statystyki z końca 2018 r. mówiły o 150 tys. pojazdach elektrycznych poruszających się po niemieckich drogach. Część z nich stanowiły hybrydy.

W sprawie rozbudowy infrastruktury ładowania przedstawiciele rządu federalnego mają spotkać się m.in. z szefami niemieckich koncernów motoryzacyjnych oraz reprezentantami Zrzeszenia Przemysłu Motoryzacyjnego. Angela Merkel podkreśliła, że w zmiany z zakresu dostępności punktów ładowania musi włączyć się również branża motoryzacyjna, o czym informuje RMF24.pl.  

Źródło: RMF24.pl | 2019-11-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemdomy na wynajem powiat Mikołowskilokale użytkowe na wynajem powiat Działdowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Pęcławdomy na wynajem gmina Nowa Sarzynamieszkania na wynajem w Lipiczemieszkania na wynajem w Dąbrówki Kobylańskiemieszkania na sprzedaż w Dąbrowej

Deweloperzy

);