Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nielegalny remont Krupówek

2012-04-27

Nielegalny remont Krupówek

Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Zakopanem, władze miasta muszą przywrócić deptak do stanu sprzed 15 lat. Urzędnicy zapowiedzieli odwołanie.

Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Zakopanem, władze miasta muszą przywrócić Krupówki do stanu sprzed 15 lat.

Przeprowadzony w latach 1996-1997 remont zrealizowany był bez pozwolenia na budowę. Inwestor – zakopiański urząd miasta – do lokalnego starostwa wysłał tylko zgłoszenie. Dodatkowo, w czasie realizacji przedsięwzięcia zwiększył się zakres prowadzonych prac. Można je było zalegalizować, ale urzędnicy nie przesłali odpowiedniej dokumentacji. Niedopełnienie procedury wyszło na jaw, gdy jeden z właścicieli kamienicy przy słynnym deptaku wniósł skargę. Przebudowa Krupówek zmieniła bowiem układ wejścia do jego budynku. Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł złamanie prawa (remont uznano za samowolę budowlaną) i nałożył na miasto obowiązek naprawy szkód. W praktyce oznacza to wymianę kostki bazaltowej na asfalt i usunięcie elementów małej architektury (lamp, ławek i ogródków).

Władze Zakopanego odwołały się od decyzji nadzoru budowlanego.

Źródło: KRN.pl | 2012-04-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianękamienice poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Niżańskimieszkania na sprzedaż powiat Międzyrzeckilokale użytkowe na wynajem gmina Tyszowcelokale użytkowe na wynajem gmina Stąporkówdomy na sprzedaż w Zamostkumieszkania na wynajem w Wólce Wojnowskiejmieszkania na wynajem w Marysinie

Deweloperzy

);