Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Niedozwolone postanowienia umów deweloperskich

2005-05-18

Niedozwolone postanowienia umów deweloperskich

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po zbadaniu wzoru umowy przedstawianej klientom przez spółkę budowlaną z Torunia, uznał, że siedem postanowień narusza prawa konsumentów.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po zbadaniu wzoru umowy przedstawianej klientom przez spółkę budowlaną z Torunia, uznał, że siedem postanowień narusza prawa konsumentów. Zakwestionował postanowienia, zgodnie z którymi : 1) rozwiązać umowę można było w każdym czasie, z zachowaniem 7-dniowego terminu wypowiedzenia. Rezygnujący klienci musieli zapłacić narosłe odsetki, kary umowne oraz odstępne w wysokości 10% ceny mieszkania, podczas gdy spółka nie przewidywała dla siebie tak wysokich kar, np. za przekroczenie terminu budowy. 2) w razie gdy klient w wyznaczonym przez dewelopera terminie nie stawił się na odbiór mieszkania, spółka dokonywała samodzielnego odbioru bez wyznaczania terminu dodatkowego. 3) wady mieszkania klient miał prawo zgłosić tylko raz, a jeśli w zgłoszeniu nie wskazał jakichś wad, nie miał już później prawa do ich zgłoszenia. 4) deweloper naliczał 24% odsetki w skali roku od zaległych wpłat. Sprawa trafiła do sądu antymonopolowego, który uznał, że warunki te są niekorzystne dla konsumentów. Wyrok uprawomocnił się i siedem klauzul dewelopera zostało wpisanych do rejestru niedozwolonych postanowień umownych.

Źródło: Na podstawie komunikatu Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów opracował Paweł Puch | 2005-05-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażhale i magazyny na wynajeminne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Ropczycko-Sędziszowskilokale użytkowe na wynajem powiat Wyszkowskimieszkania na sprzedaż gmina Józefówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Lelówdomy na wynajem w Kępiemieszkania na sprzedaż w Sadkudomy na wynajem w Podlesie

Deweloperzy

);