Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nie nadążają z budową i modernizacją

2012-04-30

Nie nadążają z budową i modernizacją

27 proc. kanałów i 41 proc. wałów przeciwpowodziowych w Polsce wymaga odbudowy lub modernizacji.

27 proc. kanałów i 41 proc. wałów przeciwpowodziowych w Polsce wymaga odbudowy lub modernizacji – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli sporządzonego w wyniku kontroli „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013”, przeprowadzonej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, urzędach marszałkowskich oraz wojewódzkich zarządach melioracji i urządzeń wodnych.

NIK w raporcie pozytywnie ocenił korzystanie ze środków publicznych na gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi w ramach wspomnianego programu. Jednak w sprawozdaniu zaznaczono, że mimo iż w Polsce z każdym rokiem wykorzystywane jest na ten cel coraz więcej funduszy krajowych i unijnych, to wciąż przybywa wymagajacych moderniacji lub odbudowy kanałów (27 proc.), wałów przeciwpowodziowych (41 proc.), a także naturalnych cieków wodnych (22 proc.).

Ponadto w raporcie oszacowano, że do końca czerwca 2011 r. wojewódzkie zarządy melioracji i urządzeń wodnych złożyły urzędom marszałkowskim 348 wniosków o przyznanie pomocy finansowej na rozbudowę i modernizację odpowiednich urządzeń. Z kolei samorządy wydały do tego momentu 260 decyzji, przyznając pomoc w kwocie ponad 830 mln zł, z czego ok. 621 mln zł pochodzi z unijnych środków.

Źródło: KRN.pl | 2012-04-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażdomy na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Szydłowieckimieszkania na wynajem powiat M. Tarnówdomy na sprzedaż gmina Ryczywółmieszkania na sprzedaż gmina Stoszowicedomy na wynajem w Wasilewie Szlacheckimmieszkania na wynajem w Koliszewiemieszkania na wynajem w Zapowiednik

Deweloperzy

);