Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nie nadążają z budową i modernizacją

2012-04-30

Nie nadążają z budową i modernizacją

27 proc. kanałów i 41 proc. wałów przeciwpowodziowych w Polsce wymaga odbudowy lub modernizacji.

27 proc. kanałów i 41 proc. wałów przeciwpowodziowych w Polsce wymaga odbudowy lub modernizacji – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli sporządzonego w wyniku kontroli „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013”, przeprowadzonej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, urzędach marszałkowskich oraz wojewódzkich zarządach melioracji i urządzeń wodnych.

NIK w raporcie pozytywnie ocenił korzystanie ze środków publicznych na gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi w ramach wspomnianego programu. Jednak w sprawozdaniu zaznaczono, że mimo iż w Polsce z każdym rokiem wykorzystywane jest na ten cel coraz więcej funduszy krajowych i unijnych, to wciąż przybywa wymagajacych moderniacji lub odbudowy kanałów (27 proc.), wałów przeciwpowodziowych (41 proc.), a także naturalnych cieków wodnych (22 proc.).

Ponadto w raporcie oszacowano, że do końca czerwca 2011 r. wojewódzkie zarządy melioracji i urządzeń wodnych złożyły urzędom marszałkowskim 348 wniosków o przyznanie pomocy finansowej na rozbudowę i modernizację odpowiednich urządzeń. Z kolei samorządy wydały do tego momentu 260 decyzji, przyznając pomoc w kwocie ponad 830 mln zł, z czego ok. 621 mln zł pochodzi z unijnych środków.

Źródło: KRN.pl | 2012-04-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażmieszkania na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Tureckimieszkania na sprzedaż powiat M. Rybnikmieszkania na sprzedaż gmina M. Gdynialokale użytkowe na wynajem gmina Twardogóramieszkania na wynajem w Wysokiej Lelowskiejmieszkania na sprzedaż w Lipnicydomy na sprzedaż w Zamość

Deweloperzy

);