Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Nie” dla hulajnóg w Krakowie

Magdalena Hojniak | 2019-09-26

„Nie” dla hulajnóg w Krakowie
Radni Krakowa chcą wprowadzić zakaz dla hulajnóg

Władze miasta chcą wprowadzić ograniczenia dla osób poruszających się na hulajnogach. Nie wszędzie będzie można przejechać.

Z uwagi na zagrożenie, jakie dla pieszych stanowią osoby poruszające się na elektrycznych hulajnogach, radni Krakowa chcą nałożyć ograniczenia co do przestrzeni, w których dozwolone będzie użytkowanie tych pojazdów. Zakaz miałby objąć Park Kulturowy, czyli Rynek Główny oraz pobliskie mu ulice i parki miejskie.

Radni uważają, że elektryczne hulajnogi powinny jeździć jedynie po drogach i ścieżkach rowerowych. Co ciekawe, proponowane przepisy nie dotyczyłyby tradycyjnych hulajnóg. Za 2 tygodnie radni mają podjąć dyskusję na temat wprowadzenia nowej uchwały, której 2 projekty złożył klub Przyjazny Kraków.

Argumentem, jaki podają zwolennicy wprowadzania zakazu, są wypadki, które w ostatnim czasie miały miejsce i zostały spowodowane przez osoby przemieszczające się na elektrycznych hulajnogach. Jak podkreślają radni, pojazdy te poruszają się ze znaczną prędkością, a w obrębie Parku Kulturowego natężenie ruchu pieszych jest wzmożone. Dodatkowym problemem okazuje się rozmieszczenie tych urządzeń – zarówno użytkownicy, jak i firmy pozostawiają je w nieładzie. Tymczasem strefa Parku Kulturowego została wyznaczona, by ułatwić utrzymanie jej w odpowiedniej estetyce.  

Źródło: KRN.pl | 2019-09-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemgaraże do kupieniamieszkania do kupieniamieszkania na wynajem powiat Sokólskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Myśliborskimieszkania na sprzedaż gmina Trzcieldomy na wynajem gmina Raba Wyżnamieszkania na wynajem w Lekartachdomy na wynajem w Złotnikach Małychmieszkania na wynajem w Hubale

Deweloperzy

);