Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Nie!” dla budowy domów w pobliżu lotniska

2008-04-15

„Nie!” dla budowy domów w pobliżu lotniska

Wokół lotniska w Pyrzowicach, na obszarze około 20 kilometrów kwadratowych nie będzie można budować nowych domów, szpitali i szkół. Wszystko przez hałas startujących i lądujących samolotów.

Wokół lotniska w Pyrzowicach, na obszarze około 20 kilometrów kwadratowych nie będzie można budować nowych domów, szpitali i szkół – podaje „Dziennik Zachodni”. Wszystko przez hałas startujących i lądujących samolotów.

Właściciele już istniejących zabudowań będą jednak mogli domagać się odszkodowania od zarządcy portu lotniczego, a nawet wykupienia budynków – czytamy dalej. Takie strefy ograniczonego użytkowania funkcjonują już wokół niektórych polskich lotnisk. Zakaz obejmie tereny gmin Ożarowice, Mierzęcice, Miasteczko Śląskie, Świerklaniec i Siewierz. Projekt obszaru ograniczonego użytkowania wokół lotniska przygotowała firma Invest-Eko z Katowic. W 20 punktach sprawdzono przekroczenia dopuszczalnych norm emisji hałasu i na tej podstawie wyznaczono granice problematycznego terytorium. Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego szacuje, iż strefa zostanie ustanowiona w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Jak donosi dziennik, nie wiadomo jeszcze, ile będą wynosiły rekompensaty. Nałożone ograniczenie w pewnym stopniu zablokuje też rozwój gmin – w części Ożarowic, Mierzęcic i Miasteczka Śląskiego uniemożliwi budowanie nowych domów, a także szkół czy szpitali, za które wpływałyby podatki do gminnej kasy. Lotniska w Polsce są bowiem zwolnione z takich opłat.

Źródło: „Dziennik Zachodni” 03.04.2008 | 2008-04-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kępińskimieszkania na wynajem powiat Kieleckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Krzanowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Chąśnomieszkania na sprzedaż w Cesinów-Lasiedomy na wynajem w Rzężawachmieszkania na sprzedaż w Tarnówce

Deweloperzy

);