Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nie chcą zabudowy Mierzei Helskiej

2008-07-29

Nie chcą zabudowy Mierzei Helskiej

Wojsko planuje sprzedać działkę na Helu. Dla deweloperów jest to niezwykle łakomy kąsek. Dla środowiska Półwyspu Helskiego – kolejne zagrożenie.

Wojsko planuje sprzedać działkę na Helu. Dla deweloperów jest to niezwykle łakomy kąsek. Dla środowiska Półwyspu Helskiego – kolejne zagrożenie. Jak donosi „Życie Warszawy”, obrońcy Półwyspu Helskiego zamierzają wystosować apel do polityków przeciwko zabudowie końca Mierzei Helskiej. Tamtejsi mieszkańcy pragną, by najważniejsze osoby w państwie doprowadziły do utworzenia rezerwatu na terenie półwyspu i zapobiegły dalszej jego zabudowie. To właśnie planowana przez Wojskową Agencję Mieszkaniową sprzedaż helskiej działki wywołała burzę protestów. Na samym końcu półwyspu nie ma jeszcze żadnych apartamentowców, działka taka jest zatem wymarzonym miejscem pod inwestycję.

Helscy urzędnicy wraz z tutejszymi mieszkańcami nie zamierzają jednak czekać na rozwój sytuacji z założonymi rękami. Rozpoczynają walkę o ochronę tego unikatowego na skalę europejską miejsca przed zabudową, niszczeniem brzegów oraz deptaniem helskiej zieleni. Jednym ze sposobów ratowania cypla może być stworzenie parku kulturowo-przyrodniczego na jego terenie. Aby jednak doprowadzić do stworzenia takiego, potrzebna jest zgoda najwyższych władz w kraju.

Źródło: „Dziennik Bałtycki” 23-07-2008 | 2008-07-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemmieszkania na zamianęhale i magazyny na wynajemmieszkania na wynajem powiat Słubickimieszkania na sprzedaż powiat Jarocińskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Czarnkówlokale użytkowe na wynajem gmina Narewkamieszkania na sprzedaż w Jeruzaludomy na wynajem w Antoniewiedomy na sprzedaż w Kłopoczynie

Deweloperzy

);