Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nie będzie trzeba płacić za blankiet weksla

2006-12-14

Nie będzie trzeba płacić za blankiet weksla

Ci, którzy zaciągną kredyt mieszkaniowy po 1 stycznia 2007 r., zaoszczędzą kilkaset złotych, bo nie będą musieli kupować blankietów wekslowych.

Ci, którzy zaciągną kredyt mieszkaniowy po 1 stycznia 2007 r., zaoszczędzą kilkaset złotych, bo nie będą musieli kupować blankietów wekslowych – podała „Gazeta Wyborcza”.

– Weksel in blanco jest często stosowanym przez banki dodatkowym zabezpieczeniem kredytu, poza hipoteką. W przypadku gdy klient przestaje płacić raty, bank uruchamia egzekucję z nieruchomości i weksla. Egzekucja z weksla jest szybsza, a w jej ramach bank może zaspokoić swe roszczenie z całego majątku dłużnika. W ten sposób odzyskuje część długu, a resztę może otrzymać później, po sprzedaży mieszkania przez komornika – wyjaśnia cytowany przez gazetę Paweł Majtkowski z firmy brokerskiej Expander.

Jak czytamy, od stycznia zniesiona zostanie opłata skarbowa od czynności wystawienia weksla, która obecnie wynosi 0,1 proc. kwoty kredytu i jest wnoszona w formie urzędowych blankietów wekslowych. W przypadku kredytu w wysokości np. 300 tys. zł klient musi więc wykupić weksel za 300 zł. Za trzy tygodnie nie trzeba będzie wydawać tych pieniędzy.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 12.12.2006 | 2006-12-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajeminne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Krapkowickimieszkania na sprzedaż powiat Sieradzkidomy na sprzedaż gmina Szydłowodomy na wynajem gmina Szepietowodomy na wynajem w Tomaszewiedomy na wynajem w Drozdowiedomy na sprzedaż w Piotrowie

Deweloperzy

);