Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nie będzie pozwoleń na terenach zalewowych

2010-06-29

Nie będzie pozwoleń na terenach zalewowych

Powstaną mapy zagrożenia powodziowego i mapy ryzyka powodziowego, które będą brane pod uwagę przez gminy przy tworzeniu planów zagospodarowania przestrzennego.

Powstaną mapy zagrożenia powodziowego i mapy ryzyka powodziowego, które będą brane pod uwagę przez gminy przy tworzeniu planów zagospodarowania przestrzennego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
 
Takie rozwiązanie zaproponowało Ministerstwo Środowiska w projekcie nowelizacji ustawy – Prawo wodne. Dzięki tym rozwiązaniom zostaną wprowadzone ograniczenia w budowaniu np. w okolicy wałów przeciwpowodziowych i na terenach zalewowych. Ponadto, gdy taki teren zostanie dopuszczony do zabudowy, to każdy będzie mógł zobaczyć na mapach, w jakim stopniu dany obszar narażony jest na ryzyko powodzi – czytamy. Zgodnie z projektem, na mapach zagrożenia powodziowego zostaną określone obszary, które mogą być zalane w przypadku wystąpienia powodzi o określonych prawdopodobieństwach (niskim, średnim i wysokim). Mapy ryzyka uwzględnią liczbę mieszkańców dotkniętych powodzią, zagrożenia dla infrastruktury, w tym szczególnie dla obiektów zagrażających środowisku, np. oczyszczalnie ścieków. Mapy te Polska ma przygotować do końca 2013 roku.
 
Projekt zakłada, że zostaną stworzone także plany zarządzania ryzykiem powodziowym. Obejmą one wszystkie aspekty zarządzania ryzykiem powodziowym – zapobieganie, ochronę i przygotowanie do wezbrania, w tym prognozowanie powodzi i systemy wczesnego ostrzegania – dodaje dziennik.
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 29.06.2010 | 2010-06-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniadziałki na wynajemlokale użytkowe na wynajemdomy na wynajem powiat Polkowickidomy na wynajem powiat Kłobuckimieszkania na wynajem gmina Nurmieszkania na wynajem gmina Trzebielmieszkania na wynajem w Jasieniumieszkania na sprzedaż w Zalesiedomy na sprzedaż w Żernikach

Deweloperzy

);