Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nie będzie dróg

2011-05-11

Nie będzie dróg

Zabraknie pieniędzy na budowę dróg i autostrad po 2012 r. Połowa firm budowlanych może zbankrutować.

Zabraknie pieniędzy na budowę dróg i autostrad po 2012 r. Rząd nie planuje obecnie ogłaszania żadnych nowych przetargów – podaje „Rzeczpospolita”. Zdaniem ekspertów nowe zamówienia mogą się pojawić dopiero w 2015 r. Oznaczałoby to, że połowa z blisko 400 firm zajmujących się budową i utrzymaniem dróg może zbankrutować.

Przetargi ogłoszone w tym roku opiewają na kwotę 11-12 mld zł. Realizowane obecnie kontrakty warte są z kolei 60 mld zł. Jednak w najbliższych latach pieniędzy na nowe drogi zabraknie. Jak podaje „Rzeczpospolita”, łączne wydatki na budowę i utrzymanie dróg mają spaść w 2013 r. do poziomu 7 mld zł.

Mniejsze firmy mogą mieć problemy z utrzymaniem się na rynku. Większe przedsiębiorstwa będą musiały zdywersyfikować działalność i czekać na ożywienie inwestycji. Specjaliści zwracają uwagę na to, że ograniczenie wydatków na budowę dróg, które w ostatnich latach stanowiło główny impuls dla polskiej gospodarki, może poskutkować spowolnieniem również w innych branżach.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 09.05.2011 | 2011-05-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażgaraże na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Słubickilokale użytkowe na wynajem powiat M. Sosnowieclokale użytkowe na wynajem gmina Kondratowicedomy na wynajem gmina Jelcz-Laskowicedomy na sprzedaż w Staniszewiedomy na wynajem w Korytnicymieszkania na wynajem w Brzeżnie

Deweloperzy

);