Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najwyższą będzie Wieża Królestwa

2011-08-08

Najwyższą będzie Wieża Królestwa

A. Smith i G. Gill zaprojektowali najwyższy budynek na świecie – Kingdom Tower w Arabii Saudyjskiej.

W Jeddah, w Arabii Saudyjskiej, już wkrótce może pojawić się wieżowiec, który o 172 metry przewyższy dotychczasowego rekordzistę – Burj Khalifa (828 m). Relizacja wysokościowca będzie kosztować blisko 1,23 mld dolarów i częściowo sfinansuje ją książę Alwaleed bin Talal. Wieża Królestwa stanie się najważniejszym elementem Miasta Królów, które chce stworzyc saudyjski miliarder.

Książę zadecydował o rozpoczęciu kolejnej inwestycji nad Morzem Czerwonym mimo  że w poprzedniej wieży, Burj Khalifa, wykupiona została zaledwie jedna dziesiąta z 900 oferowanych apartamentów.

Wieża Królestwa stanie się siedzibą Hotelu Four Seasons. Znajdą się w niej także luksusowe powierzchnie przeznaczone na apartamenty i biura. Mieszkańców obsługiwać będzie 59 wind i 12 linii ruchomych schodów. Dodatkowo, część powierzchni zajmie najwyżej na świecie położone obserwatorium. Ostania kondygnacja wraz z zielonym tarasem na dachu przynależeć będzie do penthouse'a.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemlokale użytkowe do kupieniahale i magazyny na wynajemmieszkania na wynajem powiat Kłodzkimieszkania na wynajem powiat Inowrocławskilokale użytkowe na wynajem gmina Reczmieszkania na wynajem gmina Słupskmieszkania na wynajem w Abramowicach Prywatnychmieszkania na sprzedaż w Osiniemieszkania na sprzedaż w Bobrowie

Deweloperzy

);