Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Największa przeprowadzka w Polsce

2008-01-23

Największa przeprowadzka w Polsce

W lutym Telekomunikacja Polska rozpocznie negocjacje mające wyłonić firmę, która na przedmieściach Warszawy zbuduje dla niej budynki mieszczące aż pięć hektarów biur.

W lutym Telekomunikacja Polska rozpocznie negocjacje mające wyłonić firmę, która na przedmieściach Warszawy zbuduje dla niej budynki mieszczące aż pięć hektarów biur – donosi „Gazeta Wyborcza”. Do Telekomunikacji Polskiej należy jeden z najwyższych biurowców stolicy – mierzący 121 metrów i liczący 31 pięter wieżowiec z charakterystyczną ukośną windą, stojący przy ul. Twardej, w pobliżu ronda ONZ. Teraz firma wystawia go na sprzedaż. Szuka też kupca na 21-piętrowy biurowiec przy ul. Moniuszki i 5-piętrowy budynek przy ul. Obrzeźnej na Służewcu.

Pod koniec ubiegłego roku Telekomunikacja Polska rozpoczęła poszukiwania kompleksu biurowego, który pomieściłby wszystkich. Jak dowiedziała się Gazeta, TP jest zainteresowana 45-50 tys. m kw. To byłaby największa tego typu transakcja w Polsce – jeszcze nigdy nikt nie kupił naraz takiej ilości biur (2 proc. powierzchni biurowych istniejących dziś w Warszawie). Budynki mają być gotowe na przełomie 2010 i 2011 r., bo wtedy firma chce się przeprowadzić.

Jak ustalił dziennik, wstępne sondażowe rozmowy Telekomunikacja Polska przeprowadziła m.in. z Polnordem, który na południe od Pól Wilanowskich zamierza zbudować do 2012 r. kompleks budynków oferujący 150 tys. m kw. biur, oraz z firmą UBM, która przy ul. Poleczki na Zielonym Ursynowie chce postawić zespół 17 budynków mieszczących ok. 110 tys. m kw. biur.

Źródło: „Gazeta Wyborcza Stołeczna” 20.01.2008 | 2008-01-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice na zamianęhale i magazyny do kupieniadomy na sprzedaż powiat Kozienickidomy na wynajem powiat Wyszkowskidomy na sprzedaż gmina Szydłowomieszkania na wynajem gmina Rybnomieszkania na sprzedaż w Staniewicachdomy na sprzedaż w Kożyniedomy na wynajem w Krzakowizna

Deweloperzy

);