Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najwięcej hipotek mają warszawiacy

Magdalena Hojniak | 2019-10-10

Najwięcej hipotek mają warszawiacy
Warszawiacy mają najwięcej kredytów mieszkaniowych

Polska aglomeracyjna 5 przoduje w zestawieniu mówiącym o liczbie osób posiadających bankowe zobowiązania na zakup mieszkania.

Według danych Biura Informacji Kredytowej w 5 największych polskich miastach mieszka najwięcej kredytobiorców z zaciągniętymi hipotekami. Wartość obsługiwanych przez nich kredytów mieszkaniowych stanowi 40 proc. ogólnej wartości. W tym roku na przestrzeni 8 pierwszych miesięcy banki przydzieliły 159,2 tys., a wynikająca z nich kwota wyniosła 42,86 mld zł. Analiza objęła zobowiązania podjęte od stycznia do sierpnia 2019 r.

Udział, jaki wśród wszystkich zaciągniętych zobowiązań mają kredyty hipoteczne udzielone warszawiakom, wynosi 12 proc., co w przełożeniu na liczbę kredytów daje 19,6 tys. sztuk. Na przeciwległym biegunie sytuują się mieszkańcy aglomeracji opolskiej, gdzie w analizowanym okresie przybyło tylko 1 proc. hipotek w liczbie 1,3 tys. sztuk.

Informacje BIK pokazują, że co 5 złotówka w wartości wynikającej z kredytów hipotecznych jest obsługiwana przez mieszkańca aglomeracji warszawskiej. Jak się bowiem okazuje, warszawiacy mają nie tylko największą liczbę hipotek, ale również wynikająca z nich suma jest największa na tle pozostałych aglomeracji.

Główny analityk BIK, Waldemar Rogowski komentując dane, zwraca uwagę na specyfikę aglomeracji warszawskiej. Kluczowe tutaj są kwestie zarówno demograficzne, jak i ekonomiczne.

Warszawy jako miasta nie dotyczy zjawisko depopulacji. Poziom bezrobocia jest jednym z najniższych a uzyskiwane dochody jednymi z najwyższych w Polsce. Sprzyja to wysokim cenom nieruchomości, które z kolei ciągną w górę średnią wartość kredytu mieszkaniowego – mówi ekspert. 

Źródło: KRN.pl | 2019-10-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat M. Biała Podlaskamieszkania na sprzedaż powiat Rawskidomy na sprzedaż gmina Dobrzeń Wielkilokale użytkowe na sprzedaż gmina Kołobrzegmieszkania na sprzedaż w Jaworzedomy na wynajem w Chabielicachmieszkania na sprzedaż w Wąglik-Kolonia

Deweloperzy

);