Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najwęższy budynek w Polsce

2011-06-29

Najwęższy budynek w Polsce

Dom powstanie w Warszawie, wciśnięty będzie pomiędzy punktowiec i kamienicę.

W Warszawie zostanie zbudowany najwęższy dom w Polsce - podaje „Gazeta Wyborcza". Budynek powstanie na Woli, wciśnięty będzie pomiędzy punktowiec i kamienicę.

Projekt domu nie spełnia regulacji Prawa Budowlanego, ani wymogów związanych z przepisami przeciwpożarowymi. Służyć ma przede wszystkim jako miejsce pracy twórczej dla izraelskiego pisarza Etgara Kereta. Planuje się także udostępnienie pracowni innym osobom związanym z kulturą. 

Twórcą i głównym pomysłodawcą projektu jest architekt Jakub Szczęsny. W domu znajdować się mają: sypialnia, aneks kuchenny, biurko, łazienka. Zamiast klatki schodowej pomiędzy kondygnacjami użytkownicy poruszać się będą przy pomocy drabiny. 
 
Pomysł wspiera ratusz, który zdecydował się dofinansować projekt przeznaczając na niego kwotę 150 tys. zł. Architekt podkreśla symboliczne umiejscowienie projektowanego domu. Punktowiec z lat 60-tych, wybudowany przez spółdzielnię wojskową i kamienica stanowiąca mienie pożydowskie - to zderzenie dwóch światów i dwóch różnych okresów historycznych. 

Źródło: „Gazeta Wyborcza" | 2011-06-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemgaraże do kupieniagaraże na wynajemmieszkania na wynajem powiat Malborskidomy na wynajem powiat Tomaszowskimieszkania na sprzedaż gmina Santokdomy na wynajem gmina Liwmieszkania na sprzedaż w Krzycku Wielkimdomy na sprzedaż w Warcie Bolesławieckiejdomy na sprzedaż w Ignacówce Bobrowskiej

Deweloperzy

);