Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najważniejszy stadion dostępny dla wszystkich

2008-06-30

Najważniejszy stadion dostępny dla wszystkich

Na trybunach Stadionu Narodowego zaprojektowano 120 miejsc dla osób poruszających się na wózkach oraz ich opiekunów. W obiekcie znajdzie się także wiele innych udogodnień dla niepełnosprawnych.

Na trybunach Stadionu Narodowego zaprojektowano 120 miejsc dla osób poruszających się na wózkach oraz ich opiekunów. W obiekcie znajdzie się także wiele innych udogodnień dla niepełnosprawnych – donosi „Rzeczpospolita”.

Nie wszystkie warszawskie obiekty sportowe są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Stadion Narodowy, który zostanie wzniesiony w niecce obecnego Stadionu Dziesięciolecia, ma być wyjątkiem. Miejsca dla osób poruszających się na wózkach są rozmieszczone równomiernie w obrębie promenady głównej, co oznacza, że znajdują się w każdym sektorze stadionu – czytamy dalej. Przy każdym punkcie kontroli bezpieczeństwa znajduje się specjalne wejście przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Na obszarze promenady głównej zaprojektowano dziesięć ogólnodostępnych dla niepełnosprawnych toalet rozmieszczonych równomiernie we wszystkich sektorach.

Jak podaje gazeta, wszystkie drzwi wejściowe, zbudowane z tzw. szkła bezpiecznego, będą miały co najmniej 90 cm szerokości, a ich klamki i uchwyty zamontowane zostaną na wysokości 70 – 120 cm nad podłogą. Dla osób niepełnosprawnych, które będą chciały dostać się na stadion samochodem, przeznaczono 24 miejsca parkingowe, natomiast dla korzystających z komunikacji miejskiej przygotowano pochylnie od strony ul. Zielenieckiej oraz ronda Waszyngtona. W sytuacjach awaryjnych ewakuacja będzie się odbywać czterema, niezależnie zasilanymi, windami pożarowymi ulokowanymi w bezpośrednim sąsiedztwie stref z miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Z wykonanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji audytu wynika, że dostępność obiektów sportowych w Warszawie jest dużym problemem – w ponad 80 proc. z nich istnieją przeszkody np. wysokie krawężniki, nierówne powierzchnie. Utrudnienia wewnątrz obiektów to przede wszystkim brak toalet, zbyt wysokie lady, niedostępne szatnie, kasy, recepcje. Według informacji „Rzeczpospolitej”, na 35 skontrolowanych obiektów, 15 okazało się niedostępnych.

Źródło: „Rzeczpospolita” 29.06.2008 | 2008-06-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażmieszkania na zamianędomy na wynajem powiat Strzelińskimieszkania na sprzedaż powiat Opatowskidomy na wynajem gmina Ostrowitedomy na wynajem gmina Kutnomieszkania na wynajem w Gogołowiedomy na wynajem w Dąbkudomy na sprzedaż w Olszewniku

Deweloperzy

);