Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najmując lokal, przygotuj dobrą umowę

2008-10-27

Najmując lokal, przygotuj dobrą umowę

Chcąc wynająć lokal właściciel nieruchomości musi podjąć decyzję, jakie zapisy zawrzeć w umowie najmu. Umowa powinna mieć formę pisemną, nawet gdy jest zawierana na krótki okres.

Chcąc wynająć lokal właściciel nieruchomości musi podjąć decyzję, jakie zapisy zawrzeć w umowie najmu. Umowa powinna mieć formę pisemną, nawet gdy jest zawierana na krótki okres. Należy używać terminologii zgodnej z rodzajem umowy. Nie wolno mylić najmu z dzierżawą. Należy określić datę zawarcia umowy, a także to, na jaki okres została ona zawarta. Trzeba też opisać przedmiot najmu oraz wysokość i sposób płatności czynszu. Warto pamiętać, że najemcą jest ten, kto bierze nieruchomość czy lokal w najem, a wynajmującym ten, kto oddaje, a więc najczęściej właściciel nieruchomości – czytamy w „Gazecie Prawnej”.

Powodem niepokoju właścicieli nieruchomości jest często troska o to, czy najemca nie spowoduje zaległości związanych z opłatami eksploatacyjnymi. W szczególności dużym zagrożeniem jest ryzyko konieczności zapłaty przez właściciela dużych rachunków telefonicznych najemcy, które mogą przekroczyć wielokrotnie korzyści z uzyskanego czynszu. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest spowodowanie, aby najemca zawarł własne umowy na dostawę mediów. Szczególnie łatwe jest to dzisiaj w przypadku niezależnych numerów telefonów najemcy – czytamy. 

Przy zawieraniu umowy najmu na dłuższy czas warto zastanowić się, co będzie, gdy właściciel zostanie zmuszony, aby sprzedać nieruchomość. Może się bowiem zdarzyć tak, że istnienie lokatora, korzystającego z nieruchomości, będzie zniechęcało potencjalnych kupujących. Dlatego należy w umowie zagwarantować sobie możliwość rozwiązania umowy w przypadku sprzedaży nieruchomości, nawet gdy umowa najmu zawarta jest na czas oznaczony – doradza gazeta.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 24.10.2008 r. | 2008-10-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniadziałki na sprzedażinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Wieluńskimieszkania na sprzedaż powiat Jeleniogórskidomy na sprzedaż gmina Poczesnadomy na sprzedaż gmina Ręcznodomy na wynajem w Jeżowedomy na sprzedaż w Kossaki Borowedomy na wynajem w Tarnowie

Deweloperzy

);