Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najlepsze powietrze od 5 lat

Magdalena Hojniak | 2018-03-13

Najlepsze powietrze od 5 lat

W tym roku Kraków oddycha najlepszym powietrzem od 5 lat. Stężenie szkodliwych pyłów w stolicy Małopolski spadło o 20 proc.

Dane dotyczące smogu w poszczególnych regionach Polski od kilku lat pokazują, że największy problem z zanieczyszczonym powietrzem mają województwa małopolskie i śląskie. Jak jednak wynika z badań ubiegłego roku przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie, miasto odnotowało rekordowo niski poziom szkodliwych substancji. W badanym okresie krakowskie powietrze okazało najlepsze od 5 lat. Instytucja podała, że w stosunku do wyników z 2012 r. stężenie pyłu zawieszonego PM 10 zmalało o 20 proc.

Kraków jest jednym z polskich miast, które jako pierwsze podjęło działania zmierzające do poprawy powietrza. Nacisk, jaki położono na wymianę pieców, przyczynił się do ograniczenia zanieczyszczeń. Wojewódzki inspektor ochrony środowiska Paweł Ciećki prognozuje, że w latach 2019-2020 wskaźnik smogu będzie spektakularnie niski, co ma wynikać z zakazu palenia w piecach węglem i drewnem. Inspektor podkreśla, że prawdziwym wyzwaniem, przed jakim stanie miasto, będzie wyeliminowanie drugiego po nieekologicznych paleniskach źródła pyłów, czyli pojazdów mechanicznych starego typu.

Wśród pomysłów mających pomóc oczyścić powietrze jest zwiększenie obszarów zielonych, które miałyby powstawać nie tylko na otwartej przestrzeni, ale także w domach, miejscach pracy czy różnego rodzaju placówkach, w tym w szkołach.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-03-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Osiedle Lawendowa 3
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
Enklawa Białowieska
Przepiękny dom jednorodzinny

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajeminne nieruchomości do kupieniahale i magazyny na sprzedażdomy na wynajem powiat Łęczyckidomy na wynajem powiat Lipskilokale użytkowe na wynajem gmina Dźwierzutylokale użytkowe na wynajem gmina Dąbrówkamieszkania na wynajem w Kłopotnicymieszkania na sprzedaż w Stawachdomy na wynajem w Patrykozy-Kolonii

Deweloperzy