Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najlepsze powietrze od 5 lat

Magdalena Hojniak | 2018-03-13

Najlepsze powietrze od 5 lat

W tym roku Kraków oddycha najlepszym powietrzem od 5 lat. Stężenie szkodliwych pyłów w stolicy Małopolski spadło o 20 proc.

Dane dotyczące smogu w poszczególnych regionach Polski od kilku lat pokazują, że największy problem z zanieczyszczonym powietrzem mają województwa małopolskie i śląskie. Jak jednak wynika z badań ubiegłego roku przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie, miasto odnotowało rekordowo niski poziom szkodliwych substancji. W badanym okresie krakowskie powietrze okazało najlepsze od 5 lat. Instytucja podała, że w stosunku do wyników z 2012 r. stężenie pyłu zawieszonego PM 10 zmalało o 20 proc.

Kraków jest jednym z polskich miast, które jako pierwsze podjęło działania zmierzające do poprawy powietrza. Nacisk, jaki położono na wymianę pieców, przyczynił się do ograniczenia zanieczyszczeń. Wojewódzki inspektor ochrony środowiska Paweł Ciećki prognozuje, że w latach 2019-2020 wskaźnik smogu będzie spektakularnie niski, co ma wynikać z zakazu palenia w piecach węglem i drewnem. Inspektor podkreśla, że prawdziwym wyzwaniem, przed jakim stanie miasto, będzie wyeliminowanie drugiego po nieekologicznych paleniskach źródła pyłów, czyli pojazdów mechanicznych starego typu.

Wśród pomysłów mających pomóc oczyścić powietrze jest zwiększenie obszarów zielonych, które miałyby powstawać nie tylko na otwartej przestrzeni, ale także w domach, miejscach pracy czy różnego rodzaju placówkach, w tym w szkołach.
 

Źródło: KRN.pl | 2018-03-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Oaza Bronowice
Villa sento
START Office
Osiedle Klonowe 14

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

START Office

Kraków, Dębniki, ul. Twardowskiego 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 
Super oferta: / poprzednia następna