Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najdłuższy tunel w Polsce na "zakopiance"

2006-10-12

Najdłuższy tunel w Polsce na "zakopiance"

W 2011 r. kierowcy zaczną korzystać z 2-kilometrowego tunelu pod Luboniem Małym, który powstanie na odcinku drogi z Krakowa do Zakopanego.

Za dwa lata gotowy będzie projekt "zakopianki" na jej najtrudniejszym do zmodernizowania odcinku od Lubnia do Rabki – informuje serwis Budinfo.pl. W 2011 r. kierowcy zaczną korzystać z 2-kilometrowego tunelu pod Luboniem Małym, który powstanie na odcinku drogi z Krakowa do Zakopanego. W krakowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę odcinka Lubień – Rabka. Projekt ma być gotowy za 2 lata. Budowa rozpocznie się na przełomie 2008 i 2009 r. i zakończy w 2011 r.

Jak czytamy, będzie to najdroższy odcinek modernizowanej od wielu lat "zakopianki"; koszt przedsięwzięcia jest szacowany na ponad 1 mld zł. Tylko za samą dokumentację projektową trzeba zapłacić 27,86 mln zł. Zlecenie to wykona niemieckie konsorcjum firm Vepro Verkehrsbau Projekt GmbH i Ingenieurbüro Dipl. - Ing. H. Vössing GmbH, które projektowały m.in. tunele w Berlinie i Lipsku. Te doświadczenia będą przydatne przy projektowaniu najdłuższego, prawie 2-kilometrowego tunelu w Polsce. Zostanie on zbudowany pod Luboniem Małym. Początkowo zakładano, że na tym odcinku – pod Zbójecką Górą – powstanie drugi tunel, ale ostatecznie ustalono, że droga będzie poprowadzona na powierzchni.

Źródło: www.budinfo.pl | 2006-10-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażkamienice na sprzedażmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Świnoujściedomy na sprzedaż powiat Krośnieńskimieszkania na sprzedaż gmina Leśnalokale użytkowe na wynajem gmina Ścinawamieszkania na sprzedaż w Jasionowiedomy na sprzedaż w Gligimieszkania na wynajem w Lipniku

Deweloperzy

);