Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż

2008-11-07

Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż

Twierdza Modlin została wystawiona na sprzedaż. Cytadelę można kupić wraz z najdłuższym w Polsce budynkiem.

 

Twierdza Modlin została wystawiona na sprzedaż – informuje „Gazeta Wyborcza”. Cytadelę można kupić wraz z najdłuższym w Polsce budynkiem.
 
Wojsko opuściło to miejsce dziesięć lat temu. Agencja Mienia Wojskowego próbowała już sprzedać twierdzę, ale nikt nie stanął do przetargu – przypomina dziennik. Kolejna licytacja odbędzie się za miesiąc. Cena wywoławcza za obiekt wraz z działką o powierzchni 55 ha wynosi 250 mln zł.
 

Wnętrze cytadeli wypełniają koszary obronne, długie na ponad dwa kilometry i tworzące rodzaj pięcioboku z gigantycznym, wewnętrznym placem. Jak czytamy dalej, dach przykrywała niegdyś gruba warstwa ziemi, a okna pełniły funkcję otworów na działa. Dziś zabytek wymaga pilnego ratunku i ogromnych nakładów – alarmuje Gazeta. Warto przy tym wspomnieć, że Twierdza Modlin jest jednym z najcenniejszych w Europie pomników architektury militarnej. To w Modlinie broniło się Wojsko Polskie w 1831 r. – czytamy dalej. Sto lat później, w 1939 r. Modlin walczył dłużej niż Warszawa.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna 5.11.2008 | 2008-11-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Nyskilokale użytkowe na wynajem powiat Ząbkowickimieszkania na wynajem gmina Korzennalokale użytkowe na sprzedaż gmina Miłakowomieszkania na sprzedaż w Raczynachmieszkania na sprzedaż w Małaszowicachdomy na sprzedaż w Podobowicach

Deweloperzy