Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż

2008-11-07

Najdłuższy budynek w Polsce na sprzedaż

Twierdza Modlin została wystawiona na sprzedaż. Cytadelę można kupić wraz z najdłuższym w Polsce budynkiem.

 

Twierdza Modlin została wystawiona na sprzedaż – informuje „Gazeta Wyborcza”. Cytadelę można kupić wraz z najdłuższym w Polsce budynkiem.
 
Wojsko opuściło to miejsce dziesięć lat temu. Agencja Mienia Wojskowego próbowała już sprzedać twierdzę, ale nikt nie stanął do przetargu – przypomina dziennik. Kolejna licytacja odbędzie się za miesiąc. Cena wywoławcza za obiekt wraz z działką o powierzchni 55 ha wynosi 250 mln zł.
 

Wnętrze cytadeli wypełniają koszary obronne, długie na ponad dwa kilometry i tworzące rodzaj pięcioboku z gigantycznym, wewnętrznym placem. Jak czytamy dalej, dach przykrywała niegdyś gruba warstwa ziemi, a okna pełniły funkcję otworów na działa. Dziś zabytek wymaga pilnego ratunku i ogromnych nakładów – alarmuje Gazeta. Warto przy tym wspomnieć, że Twierdza Modlin jest jednym z najcenniejszych w Europie pomników architektury militarnej. To w Modlinie broniło się Wojsko Polskie w 1831 r. – czytamy dalej. Sto lat później, w 1939 r. Modlin walczył dłużej niż Warszawa.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna 5.11.2008 | 2008-11-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażmieszkania do kupieniadziałki na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Koszalindomy na sprzedaż powiat Wieluńskidomy na wynajem gmina Halinówdomy na sprzedaż gmina M. Lesznomieszkania na wynajem w Brzeźnicy Leśnejmieszkania na sprzedaż w Maskajmydomy na wynajem w Piorunce

Deweloperzy