Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nadmiar biurowców w Krakowie?

2009-06-23

Nadmiar biurowców w Krakowie?

Jeszcze niedawno w Krakowie brakowało lokali biurowych, dziś jest ich za dużo. Analitycy obawiają się, że nie będzie popytu na powierzchnię użytkową.

 Jeszcze niedawno w Krakowie brakowało lokali biurowych, dziś jest ich za dużo. Analitycy obawiają się, że nie będzie popytu na powierzchnię użytkową – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Obecnie w mieście jest blisko 900 tys. m kw. powierzchni biurowej, a jeszcze w tym roku przybędzie dodatkowe 400 tys. metrów. Problem polega na tym, że już teraz współczynnik niewynajętej powierzchni wynosi prawie 3 proc. Oddanie do użytku kilku nowych biurowców (jak np.: Portus, Budomat, Centrum Biurowe Kazimierz, Zabierzów i Bonarka) spowoduje jedynie wzrost pustostanów – czytamy dalej w „Gazecie”. Ze względu na problemy z dostępnością kapitału, opóźnieniu ulegnie oddanie kilku budynków. Duża część planowanych inwestycji została wstrzymana.

 Sytuacja ta pozwoli obniżyć ceny najmu lokali. Dotąd średnia cena za m kw. wynosiła 20 euro, teraz może wynieść 14-17 euro za m kw. – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 20.06.2009 | 2009-06-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażkamienice na sprzedażhale i magazyny na sprzedażmieszkania na wynajem powiat M. Częstochowamieszkania na sprzedaż powiat Koszalińskimieszkania na sprzedaż gmina Jednorożecmieszkania na wynajem gmina Porąbkadomy na wynajem w Osowo Staredomy na wynajem w Gromadniemieszkania na sprzedaż w Krzemiennej

Deweloperzy

);