Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nadal tanio spłacisz mieszkanie

Magdalena Hojniak | 2019-02-07

Nadal tanio spłacisz mieszkanie
Rada Polityki Pieniężnej zostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie

Czy pozostawienie stóp procentowych na niezmienionym poziomie zachęci do sfinansowania zakupu mieszkania z pomocą banku?

Sytuacja dotycząca aktywności gospodarczej na arenie międzynarodowej jest niepewna. Towarzyszy jej osłabienie koniunktury, które zaobserwowano w najpotężniejszych gospodarkach. Porównując I i IV kwartał minionego roku, można zauważyć, że zmalała również dynamika PKB w strefie euro. Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych także Chiny odnotowały spowolnienie.

W Polsce również doszło do wyhamowania, tak dynamiki PKB, jak i konsumpcji. Co prawda obydwa parametry nadal utrzymują się na stosunkowo wysokim poziomie, jednak zauważono ich obniżenie w stosunku do poprzednich okresów. Nastroje wśród społeczeństwa wciąż są pozytywne. Sukcesywnie zwiększa się też liczba inwestycji. W swojej ocenie Rada Polityki Pieniężnej uznała, że perspektywy dla Polski na najbliższy czas wydają się korzystne.

Choć eksperci przewidują, że tempo wzrostu PKB zacznie spadać, nie powinno to negatywnie wpłynąć na kondycję polskiej gospodarki. Sytuacja pozwala zatem na utrzymanie obecnie obowiązującego poziomu stóp procentowych. Ich wyjątkowo niskie wartości są jednym z głównych czynników determinujących zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Jak jednak pokazują dane, grono potencjalnych kredytobiorców zaczyna się zmniejszać przy jednoczesnym wzroście kwot, o które wnioskują. 

Źródło: KRN.pl | 2019-02-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniahale i magazyny na wynajemdomy na zamianęmieszkania na wynajem powiat Słubickimieszkania na sprzedaż powiat M. Krosnolokale użytkowe na wynajem gmina Bielinymieszkania na wynajem gmina Suchedniówmieszkania na wynajem w Kłusitach Wielkichdomy na sprzedaż w Woli Skarbkowejmieszkania na wynajem w Długołęce

Deweloperzy

);