Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nadal można składać wnioski o zwrot budowlanego VAT

2006-07-14

Nadal można składać wnioski o zwrot budowlanego VAT

Nie wszyscy inwestorzy, którzy do 30 czerwca nie złożyli wniosku o zwrot części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych, stracili szansę na odzyskanie pieniędzy od fiskusa.

Nie wszyscy inwestorzy, którzy do 30 czerwca nie złożyli wniosku o zwrot części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych, stracili szansę na odzyskanie pieniędzy od fiskusa – podaje „Gazeta Prawna”.

Jak czytamy dalej, zgodnie z prawem w przypadkach, które nie wymagają pozwolenia na budowę, czyli większości remontów, to sam inwestor określa, kiedy zakończył prace, a półroczny termin do złożenia wniosku biegnie właśnie od tej daty. To oznacza, że osoba, która nie zdążyła złożyć wniosku o zwrot VAT, może w specjalnym zawiadomieniu określić taką datę zakończenia prac, aby przedłużyć sobie termin do wystąpienia o zwrot. Wystarczy, że do tego czasu wykonywała jeszcze jakieś prace remontowe.

Urząd skarbowy, który nie będzie chciał przyjąć wniosku złożonego po 30 czerwca, musiałby zakwestionować oświadczenie inwestora, że np. pomalował pokój pod koniec stycznia. Trudno sobie wyobrazić, jak miałby udowodnić, że podatnik zrobił to w innym terminie. Ponieważ ustawa nie precyzuje, jakie kryteria należy przyjąć, by uznać, że prace zakończono, można spróbować złożyć wniosek raz w roku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjąć, że prace remontowe, które rozpoczęły się w ubiegłym roku, jeszcze w ogóle się nie zakończyły i będą kontynuowane – twierdzi „Gazeta Prawna”.

Źródło: „Gazeta Prawna”, 14.07.2006 | 2006-07-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadziałki na wynajemhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Świdwińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Łódźlokale użytkowe na wynajem gmina Rozprzalokale użytkowe na sprzedaż gmina Ujsołydomy na sprzedaż w Gilu Małymmieszkania na sprzedaż w Rafałowiedomy na wynajem w Gadawie

Deweloperzy

);