Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nadal będziemy zgłaszać spadki

2008-10-03

Nadal będziemy zgłaszać spadki

Obowiązek zgłoszenia nieodpłatnego nabycia majątku najprawdopodobniej zostanie utrzymany w ustawie o podatku od spadków i darowizn.

Obowiązek zgłoszenia nieodpłatnego nabycia majątku najprawdopodobniej zostanie utrzymany w ustawie o podatku od spadków i darowizn – donosi „Gazeta Prawna”.
 
Projekt, który wczoraj rozpatrzyła Komisja Finansów Publicznych zakładał ograniczenie obowiązku zgłoszenia tylko do darowizny i polecenia darczyńcy. Podatnik nie musiałby zatem zawiadamiać urzędu skarbowego o nabyciu spadku czy zachowku. Jednak ani Ministerstwo Finansów, ani posłowie nie chcą likwidować obowiązku zgłoszenia w urzędzie skarbowym nabycia spadku i darowizny – czytamy.
 
Według Ludwika Kosteckiego, wiceministra finansów odpowiedzialnego za podatki, nowe przepisy nie tylko rozszczelnią system podatkowy, ale będą niekorzystne dla podatników, ponieważ uniemożliwią dokumentowanie nabycia majątku w trakcie postępowania w sprawie nieujawnionych źródeł przychodów. Jak podaje gazeta, posłowie komisji uznali argumentację ministra za zasadną i zagłosowali za skreśleniem zmiany. Odrzucając cały przepis nieopatrznie uchylili jednak obowiązek zgłoszenia w każdym przypadku nabycia – dodaje dziennik.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 3.10.2008 | 2008-10-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdziałki na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Słupeckilokale użytkowe na wynajem powiat Lubańskimieszkania na wynajem gmina Lubartówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Konstantynówmieszkania na sprzedaż w Skrzypekmieszkania na wynajem w Maryniniemieszkania na sprzedaż w Grabowicy

Deweloperzy

);