Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nadal będziemy zgłaszać spadki

2008-10-03

Nadal będziemy zgłaszać spadki

Obowiązek zgłoszenia nieodpłatnego nabycia majątku najprawdopodobniej zostanie utrzymany w ustawie o podatku od spadków i darowizn.

Obowiązek zgłoszenia nieodpłatnego nabycia majątku najprawdopodobniej zostanie utrzymany w ustawie o podatku od spadków i darowizn – donosi „Gazeta Prawna”.
 
Projekt, który wczoraj rozpatrzyła Komisja Finansów Publicznych zakładał ograniczenie obowiązku zgłoszenia tylko do darowizny i polecenia darczyńcy. Podatnik nie musiałby zatem zawiadamiać urzędu skarbowego o nabyciu spadku czy zachowku. Jednak ani Ministerstwo Finansów, ani posłowie nie chcą likwidować obowiązku zgłoszenia w urzędzie skarbowym nabycia spadku i darowizny – czytamy.
 
Według Ludwika Kosteckiego, wiceministra finansów odpowiedzialnego za podatki, nowe przepisy nie tylko rozszczelnią system podatkowy, ale będą niekorzystne dla podatników, ponieważ uniemożliwią dokumentowanie nabycia majątku w trakcie postępowania w sprawie nieujawnionych źródeł przychodów. Jak podaje gazeta, posłowie komisji uznali argumentację ministra za zasadną i zagłosowali za skreśleniem zmiany. Odrzucając cały przepis nieopatrznie uchylili jednak obowiązek zgłoszenia w każdym przypadku nabycia – dodaje dziennik.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 3.10.2008 | 2008-10-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemdomy na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Szczecineckidomy na wynajem powiat M. Krakówdomy na sprzedaż gmina Rachaniemieszkania na wynajem gmina Hajnówkamieszkania na wynajem w Daronicedomy na sprzedaż w Giżyniedomy na sprzedaż w Dobre-Kolonii

Deweloperzy

);