Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Na wykup udziału w gruncie będzie zniżka

2007-05-22

Na wykup udziału w gruncie będzie zniżka

Przyjęta przez posłów nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych zmienia zasady nabywania udziałów w nieruchomościach gruntowych, które spółdzielnia wzięła w użytkowanie wieczyste od gminy.

Przyjęta przez posłów nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych zmienia zasady nabywania udziałów w nieruchomościach gruntowych, które spółdzielnia wzięła w użytkowanie wieczyste od gminy. Jeżeli rada gminy podjęła uchwałę o możliwości sprzedaży takich działek z bonifikatą, to spółdzielcy, którzy złożyli wnioski o ustanowienie odrębnej własności lokalu, będą mogli wykupić udział w gruntach z przewidzianym przez gminę upustem - informuje "Gazeta Prawna". Jeżeli gmina przyznała upust na wykup gruntów komunalnych, to spółdzielnia będzie obowiązana nabyć działki na własność przy wykorzystaniu zniżki. W przypadku zwrócenia się przez spółdzielcę z żądaniem o przeniesienie prawa odrębnej własności wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej własności, zarząd spółdzielni będzie miał trzy miesiące na wystąpienie z pisemnym wnioskiem do gminy o sprzedaż nieruchomości na warunkach udzielonej bonifikaty na rzecz spółdzielni. Według Danuty Daśko z Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, wykupienie działki od gminy wcale nie jest takie proste.

Źródło: "Gazeta Prawna", 21.05.2007 | 2007-05-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajeminne nieruchomości na wynajemdomy do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Gryfińskidomy na sprzedaż powiat Gryfickilokale użytkowe na wynajem gmina Waganiecdomy na wynajem gmina Nowy Stawdomy na sprzedaż w Iwaśkachmieszkania na wynajem w Skoroszkachmieszkania na wynajem w Cesarzowicach

Deweloperzy

);