Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Na ratunek gliwickiej wieży wodnej

2008-02-25

Na ratunek gliwickiej wieży wodnej

Monumentalna wieża ciśnień przy ulicy Sobieskiego ma szansę stać się nowym symbolem Gliwic. Fundacja Plantacja Sztuki chce w niej stworzyć miejsce pracy dla młodych artystów.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, monumentalna wieża ciśnień przy ulicy Sobieskiego ma szansę stać się nowym symbolem Gliwic. Fundacja Plantacja Sztuki chce w niej stworzyć miejsce pracy dla młodych artystów.

Ta największa i najpiękniejsza z wież wodnych przez lata dostarczała wodę do południowych dzielnic miasta. Jednak w latach 70. przestała funkcjonować. Wszystkie instalacje zostały rozkradzione, a szyby powybijane. Nienaruszone pozostały tylko mury tej wysokiej na 38 metrów konstrukcji – czytamy w artykule. Jednak niedawno pojawiła się szansa na rewitalizację tego interesującego zabytku, ponieważ wieżą zainteresowali się młodzi Ślązacy z fundacji Plantacja Sztuki, którzy chcą w niej wykreować rodzaj inkubatora sztuki. Pomysł ten zachwycił Tomasza Gudzowatego, który kupił wieżę z zamiarem udostępnienia jej Plantacji.

Projekt modernizacji został już przygotowany przez uznaną pracownię architektoniczną Medusa Group. Zakłada on, że obok wieży stanie smukły i czarny prostopadłościan, będący kontrastem dla zabytkowego obiektu. Mimo szokującego zestawienia nowej i starej wieży projekt został zatwierdzony przez wojewódzką konserwator zabytków i ma już pozwolenia na budowę. Fundacja będzie starać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej – podaje Gazeta.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 21.02.2008 | 2008-02-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniadziałki na sprzedażmieszkania na sprzedażdomy na wynajem powiat Sanockidomy na wynajem powiat Jarosławskimieszkania na sprzedaż gmina Ostrów Wielkopolskidomy na wynajem gmina Bobrownikimieszkania na sprzedaż w Białokoszycachdomy na sprzedaż w Rudolfiniedomy na sprzedaż w Zarzecze

Deweloperzy

);