Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Na nowo o normach

2011-01-25

Na nowo o normach

W ostatnim czasie Ministerstwo Infrastruktury uaktualniło wykaz Polskich Norm, jakim powinny odpowiadać nowe budynki oraz ich usytuowanie.

W ostatnim czasie Ministerstwo Infrastruktury uaktualniło wykaz Polskich Norm, jakim powinny odpowiadać nowe budynki oraz ich usytuowanie. Wykaz uwzględnia aktualny stan zatwierdzony przez Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Zmiany mają istotne znaczenie dla firm budowlanych, inwestorów, projektantów oraz kierowników budów.

Aktualizacje dotyczą głównie starych norm związanych z ochroną odgromową – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Modyfikacje polegają przede wszystkim na - zastąpieniu listy budynków, w wypadku których konieczne jest wyposażenie w instalacje chroniące od wyładowań atmosferycznych - oceną ryzyka, którą należy wykonać zgodnie z PN-EN 62305-2-2008. Wynik oceny będzie decydujący w doborze zastosowanych środków ochrony. Zmianom uległy także normy dotyczące obciążenia wiatrem i ochrony przed ogniem.
 
Nowe przepisy zaczną obowiązywać od marca 2011. Oznacza to, że nie będą brane pod uwagę w do tej pory złożonych wnioskach o pozwolenie na budowę, zatwierdzeniach projektów budowlanych, czy zgłoszeniach wykonania robót budowlanych.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 24.01.2011 | 2011-01-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajemkamienice do kupieniadomy na wynajem powiat Bartoszyckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wodzisławskimieszkania na wynajem gmina Pszczewmieszkania na sprzedaż gmina Nowy Kawęczyndomy na wynajem w Groblidomy na wynajem w Wilenkumieszkania na wynajem w Zięblicach

Deweloperzy

);