Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Na ekspozycji fragmenty mostu

2012-01-19

Na ekspozycji fragmenty mostu

Wyłowione z rzeki fragmenty mostu Kierbedzia – pierwszej w Warszawie stałej przeprawy przez Wisłę – trafiły już do konserwatora.

Wyłowione z rzeki fragmenty mostu Kierbedzia – wzniesionej w 1864 r. pierwszej w Warszawie stałej przeprawy przez Wisłę – trafiły już do konserwatora. Po odnowieniu staną się częścią ekspozycji Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

We wrześniu zeszłego roku pracownicy firmy Rako wydobyli część konstrukcji, która leżała przy pierwszym filarze mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Znalezisko trafiło najpierw do firmowego magazynu w Porcie Żerańskim. 18 stycznia w trzech kawałkach zostało przewiezione na ul. Instytutową, gdzie siedzibę ma Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

Odnalezione elementy przeprawy, której budowy podjął się polski inżynier Stanisław Kierbedź, należy uważać za zabytki techniki budownictwa mostowego. Obecnie konstrukcje kratownicowe nie są już używane.

Źródło: KRN.pl | 2012-01-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniainne nieruchomości na wynajemdziałki do kupieniadomy na sprzedaż powiat Golubsko-Dobrzyńskidomy na sprzedaż powiat Wąbrzeskidomy na wynajem gmina Kobylin-Borzymymieszkania na sprzedaż gmina Andrespolmieszkania na wynajem w Strzeszkowicachmieszkania na sprzedaż w Brudzowicachdomy na wynajem w Goździelinie

Deweloperzy

);