Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mur nie runie

2011-01-26

Mur nie runie

Zabytkowy mur przy ul. Paulińskiej po zeszłorocznych intensywnych opadach grozi zawaleniem. Władze miasta i augustianie poszukują pieniędzy na remont.

Zabytkowy mur przy ul. Paulińskiej po zeszłorocznych intensywnych opadach grozi zawaleniem - informuje „Gazeta Krakowska”. Z konstrukcji wypadają kamienie, uległa ona również pochyleniu. O katastrofalnym stanie muru donieśli władzom miasta augustianie, którzy podjęli już pierwsze kroki w celu jego zabezpieczenia. Podparli go palami i zabezpieczyli folią.

Zakon wraz z władzami miasta starają się o pieniądze na bardziej kompleksowy remont elementu średniowiecznych fortyfikacji. O pomoc zwrócono się do Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Potrzebnych może być nawet kilka milionów złotych. Okazało się przy tym, że mur nie był wpisany na listę zabytków. Augustianom udało się jednak szybko to uzupełnić. Dotacja z SKOZK ma zostać przyznana z końcem lutego. Prace rozpoczną się\

Mur przy ul. Paulińskiej jest nadłuższym w mieście. W średniowieczu stanowił on, razem z klasztorem augustianów, część miejskich fortyfikacji.

Źródło: „Gazeta Krakowska” | 2011-01-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażkamienice na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Przemyskidomy na sprzedaż powiat Ostrzeszowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowinkamieszkania na sprzedaż gmina Ostrowicedomy na wynajem w Szymbory-Jakubowiętachmieszkania na sprzedaż w Kidałowicachmieszkania na wynajem w Redecz Wielki-Wieś

Deweloperzy

);