Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Multimodalny dworzec

2011-10-16

Multimodalny dworzec

15 października zamknięto dworzec Łódź Fabryczna. Ruszyła budowa nowego dworca, który stanie się centrum komunikacyjnym w Polsce.

15 października zamknięty został dworzec kolejowy Łódź Fabryczna. Ruszyła budowa nowego, multimodalnego dworca, który będzie głównym punktem komunikacyjnym w centralnej Polsce. Przez czas robót pociągi będą zatrzymywały się na stacjach: Łódź Widzew, Łódź Chojny i Łódź Kaliska.

W ramach inwestycji Nowe Centrum Łodzi powstanie zintegrowany węzeł przesiadkowy, podziemna stacja kolejowa i dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, dwunawowy tunel z czterotorową linią dla prowadzenia ruchu dalekobieżnego, regionalnego, aglomeracyjnego i kolei dużych prędkości, system parkingów samochodowych w formule „Parkuj i jedź” oraz parking dla rowerów, nowe linie tramwajowe w obrębie dworca oraz  nastąpi przebudowa starych.

Koszt inwestycji wynosi 1 759 289 451,71 PLN brutto w tym ponad 70 proc. środków będzie pochodzić z UE, od PLK i PKP 3 proc. Poza tym miasto wnosi blisko 600 mln zł. Czas realizacji przedsięwzięcia przewidziano na 42 miesiące. Projekt wykonywany jest przez konsorcjum firm TORPOL sp. z o. o. (lider), Astaldi SpA, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki.

Źródło: KRN.pl | 2011-10-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęmieszkania na sprzedażkamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Wysokomazowieckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Białostockidomy na wynajem gmina Suszdomy na sprzedaż gmina Daszynamieszkania na wynajem w Giełdonmieszkania na sprzedaż w Łazachmieszkania na sprzedaż w Ługi-Radłach

Deweloperzy

);