Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mozaika ocalona

2011-03-17

Mozaika ocalona

Mozaika na ścianie Biprostalu nie zostanie zlikwidowana. Wojewódzki konserwator zabytków zdecydował o wpisaniu jej do rejestru zabytków.

Mozaika na ścianie Biprostalu nie zostanie zlikwidowana. Wojewódzki konserwator zabytków zdecydował o wpisaniu mozaiki do rejestru zabytków - informuje „Gazeta Wyborcza”. Rozpoczęcie procedury oznacza wycofanie zgody na prowadzenie prac remontowych. O ostatecznym rozstrzygnięciu zdecyduje komisja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach remontu budynku jego właściciele rozważali likwidację dzieła. Mediacji podjęły się władze Krakowa, które próbowały skłonić właścicieli Biprostalu do zmiany decyzji. Po decyzji konserwatora rozmowy nie zostaną zakończone.

Pierwsze plany zerwania mozaiki i zastąpienia jej kamiennymi płytami pojawiły się w 2009 r. Szeroko zakrojona akcja protestacyjna mieszkanców Krakowa wstrzymała plany właścicieli. Mozaika na ścianie Biprostalu powstała w 1964 r. jest dziełem Celiny Styrylskiej-Taranczewskiej i stanowi realizację geometrycznego abstrakcjonizmu.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-03-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat leskilokale użytkowe na wynajem powiat Ostrołęckilokale użytkowe na wynajem gmina Hrubieszówlokale użytkowe na wynajem gmina Cmolasdomy na wynajem w Sądkowejdomy na sprzedaż w Krzywołęczudomy na wynajem w Adamowie

Deweloperzy

);