Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Modne od dziesięcioleci

2008-07-02

Modne od dziesięcioleci

Najdroższe są dziś te miejscowości, które były popularne w dwudziestoleciu międzywojennym, z zabytkową zabudową na dużych działkach. Ceny takich nieruchomości sięgają przeważnie kilku milionów złotych.

Najdroższe są dziś te miejscowości, które były popularne w dwudziestoleciu międzywojennym, z zabytkową zabudową na dużych działkach. Ceny takich nieruchomości sięgają przeważnie kilku milionów złotych – donosi „Rzeczpospolita”.

Wśród modnych miejscowości znajdują się wciąż: Konstancin-Jeziorna, Piastów, Komorów, Podkowa Leśna aż do Milanówka, Izabelin, Anin i tzw. linia otwocka, Zalesie, Magdalenka, Sulejówek i jego okolice. Rejony te cechują się m.in. zadbanymi uliczkami, placami czy skwerami – czytamy dalej. Ich niewątpliwą zaletą jest także stara zabudowa willowo-pałacowa o ciekawej architekturze i często nie mniej interesującej historii związanej z samym domem lub jego właścicielami Ponadto niektóre miejscowości, jak np. Podkowa Leśna, mają charakter przedwojennego kurortu.

W tych miejscowościach klienci najczęściej kupują domy jednorodzinne z drugiej ręki, głównie ze względu na ich atrakcyjną lokalizację. W dodatku cena domów z rynku wtórnego nie jest obciążona VAT i jest większa szansa na wynegocjowanie dobrej stawki – podkreśla dziennik. Nowe domy stanowią atrakcję, jeśli ich cena jest okazyjna, a osiedle zaplanowane z pewnym rozmachem i położone w okolicy, która zagwarantuje wzrost wartości lub przyciągnie potencjalnych najemców. Równie chętnie kupowane są dziś działki budowlane, ponieważ koszt postawienia domu jest stosunkowy niewysoki, zwłaszcza gdy budowa odbywa się w tak zwanym systemie gospodarczym, a nie przy udziale dewelopera. Stawki domów zależą oczywiście od ich lokalizacji, sąsiedztwa oraz rodzaju budynku. Najtańsze są budynki wymagające generalnego remontu.

Źródło: „Rzeczpospolita” 30.06.2008 | 2008-07-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażgaraże na wynajemmieszkania do kupieniadomy na wynajem powiat Sztumskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Słubickidomy na wynajem gmina Dolskdomy na wynajem gmina Grodzisk Wielkopolskidomy na sprzedaż w Malechowiedomy na sprzedaż w Skrzynkachmieszkania na wynajem w Puchówce

Deweloperzy

);