Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mniejsze przychody firm

2009-11-25

Mniejsze przychody firm

Co druga firma budowlana ma mniej zamówień niż przed rokiem, a średnie wykorzystanie mocy produkcyjnych branży nie przekracza 77 proc.

Co druga firma budowlana ma mniej zamówień niż przed rokiem, a średnie wykorzystanie mocy produkcyjnych branży nie przekracza 77 proc. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez CEEC Research oraz KPMG wśród 70 polskich spółek budowlanych, aż co trzecia firma budowlana spodziewa się w tym roku ponad 10-proc. spadku przychodów w porównaniu z 2008 r., a co czwarty przedsiębiorca z tej branży szacuje, że spadek będzie kilkuprocentowy – czytamy.

Mimo licznych zamówień infrastrukturalnych eksperci przewidują, że cały rynek usług budowlanych wartościowo może się skurczyć o 3,7 proc. Według specjalistów wartość rynku budowlanego przekroczy w tym roku poziom 170 mld zł. W 2008 r. wyniósł on 150 – 160 mld zł – dodaje gazeta.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 25.11.2009 | 2009-11-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemgaraże do kupieniagaraże na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Golubsko-Dobrzyńskidomy na sprzedaż powiat M. Zamośćmieszkania na sprzedaż gmina Dubienkamieszkania na sprzedaż gmina Chmielnikmieszkania na sprzedaż w Janowiemieszkania na sprzedaż w Chudzyniemieszkania na sprzedaż w Rakowie

Deweloperzy

);