Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mniejsze inwestycje w nowe hotele

2009-08-17

Mniejsze inwestycje w nowe hotele

Utrudniony dostęp do kredytów spowoduje, że w przyszłym roku inwestycje w nowe hotele będą mniejsze o 400 mln zł niż w tym roku.

Utrudniony dostęp do kredytów spowoduje, że w przyszłym roku inwestycje w nowe hotele będą mniejsze o 400 mln zł niż w tym roku – informuje „Gazeta Prawna”.

Według szacunków Instytut Hotelarstwa, w przyszłym roku inwestycje w branży hotelowej spadną do 800 mln zł. Oznacza to wydatki o 400 mln zł mniejsze niż w tym roku i o 700 mln zł niższe niż w 2008 r. Jednak już w 2011 r. analitycy spodziewają się odbicia na tym rynku i być może nawet rekordowych wydatków na nowe projekty – czytamy dalej. Już ten rok miał być rekordowy dla branży. Spodziewano się inwestycji na poziomie ponad 2 mld zł.

Jak wynika z najnowszego raportu Instytutu Hotelarstwa, w Polsce będą budowane przede wszystkim hotele ekonomiczne oraz o wysokim standardzie. Najmniej trzeba się spodziewać hoteli trzygwiazdkowych, bo tych jest najwięcej – dodaje „Gazeta Prawna”. Spośród 1745 hoteli istniejących na polskim rynku, aż 750 to hotele trzygwiazdkowe. Najmniej jest natomiast cztero- i pięciogwiazdkowych – 170 obiektów łącznie.

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 11.08.2009 | 2009-08-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniamieszkania na wynajemdomy do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Sieradzkilokale użytkowe na sprzedaż powiat Łobeskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Sadlinkimieszkania na wynajem gmina Stężycadomy na wynajem w Nowodworzedomy na wynajem w Wręczycy Wielkiejmieszkania na sprzedaż w Pogobie Tylne

Deweloperzy

);