Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mniejsze banki atakują

2010-08-31

Mniejsze banki atakują

W udzielaniu kredytów hipotecznych z gigantami polskiej bankowości skutecznie konkurują mniejsi gracze.

W udzielaniu kredytów hipotecznych z gigantami polskiej bankowości skutecznie konkurują mniejsi gracze. Według danych Związku Banków Polskich w I kwartale tego roku kredytów mieszkaniowych udzielono łącznie na kwotę ponad 23 mld zł. Jak podają analitycy firmy Gold Finance, blisko jedna czwarta (5,9 mld zł) tej kwoty pochodziła z PKO BP. Jednak tuż za największym polskim bankiem uplasował się, z kwotą 1,9 mld zł, Getin Noble Bank.

W pierwszej piątce znalazły się, oprócz Pekao, także Deutsche Bank PBC i Nordea. Wyprzedziły one m.in. BRE Bank, ING Bank Śląski, BZ WBK czy Millennium. Jak twierdzą analityc Gold Finance, mniejsze instytucje finansowe budują swoją pozycję przede wszystkim na dostępności kredytów oraz indywidualnym traktowania kredytobiorcy.

Kredyty hipoteczne w czołowej piątce można zaciągnąć już na 100 proc.wartości nieruchomości. Nie bez znaczenia pozostaje również współpraca z bankiem już w trakcie spłacania pożyczki. W Polsce czynnych jest blisko 1,5 mln kredytów mieszkaniowych. W takiej sytuacji wymiana opinii między klientami odgrywa istotną rolę w wynikach banków i pozwala tym mniejszym na skuteczne dostosowanie się do wymagań kredytobiorców.

Źródło: "Gold Finance" | 2010-08-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Opolskidomy na sprzedaż powiat Lubańskilokale użytkowe na wynajem gmina Jemielnodomy na sprzedaż gmina Ujazdmieszkania na sprzedaż w Mosaki-Rukledomy na wynajem w Brodachmieszkania na sprzedaż w Włęcz

Deweloperzy

);