Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mniej transakcji w Europie

2012-05-10

Mniej transakcji w Europie

Wartość transakcji na europejskim rynku nieruchomości handlowych w 1 kw. 2012 r. była niższa od wyniku w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Całkowita wartość transakcji na europejskim rynku nieruchomości handlowych wniosła w 1 kw. 2012 r. 3,8 mld EUR. To wynik znacznie niższy w porównaniu z rokiem ubiegłym – wskazują najnowsze dane Jones Lang LaSalle. W 1 kw. 2011 r. wartość tego typu transakcji wyniosła 9,9 mld. EUR, a w czwartym 8,4 mld EUR.

Według analityków, przyczyną znaczącego spadku jest brak dużych transakcji, które determinowały rynek nieruchomości handlowych w 2011 r. Jak wynika z danych Jones Lang LaSalle w 1 kw. ubiegłego roku odnotowano znaczących pięć transakcji, których łączna wartość wyniosła 500 mln. EUR.

W 1 kw. bieżącego roku największą aktywność pod względem transakcji na rynku nieruchomości handlowych odnotowano w Niemczech i Wielkiej Brytanii. W przypadku pierwszego kraju, najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem był zakup 45 proc. udziałów w centrum handlowym Europa Passage w Hamburgu przez Allianz. Z kolei największą transakcją handlową w Wielkiej Brytanii było nabycie centrum handlowego Ocean Terminal w Edynburgu przez Resolution od Forth Ports.

Źródło: KRN.pl | 2012-05-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniamieszkania na zamianędziałki do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Złotoryjskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Radomdomy na wynajem gmina Grodzisk Wielkopolskidomy na wynajem gmina Izbicadomy na wynajem w Piotrowiedomy na sprzedaż w Małe Rokitkidomy na wynajem w Rekowie

Deweloperzy

);