Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mniej oddanych mieszkań w styczniu

2009-02-20

Mniej oddanych mieszkań w styczniu

W styczniu 2009 r. zostało oddanych do użytkowania 19 541 nowych mieszkań. Jest to o 37 proc. mniej niż w ostatnim miesiącu 2008 r. Liczba oddanych mieszkań spadła dla wszystkich grup lokali.

W styczniu 2009 r. zostało oddanych do użytkowania 19 541 nowych mieszkań. Jest to o 37 proc. mniej niż w ostatnim miesiącu 2008 r. Liczba oddanych mieszkań spadła dla wszystkich grup lokali.

Najbardziej widoczny spadek odnotowaliśmy dla mieszkań przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem – zostało oddanych o 41 proc. mniej mieszkań z tego segmentu niż w grudniu 2008 r. Porównując liczbę oddanych mieszkań w styczniu 2009 r. i lokali oddanych w styczniu roku ubiegłego, widać, że ogólna liczba mieszkań wzrosła. Wzrosty wystąpiły we wszystkich segmentach z wyjątkiem lokali spółdzielczych, gdzie odnotowaliśmy spadek o prawie 40 proc. w porównaniu ze styczniem 2008 r. Zdecydowanie najbardziej wzrosła liczba mieszkań z kategorii indywidualne (ponad 50 proc.). W pierwszym miesiącu 2009 r. oddano aż 11 575 mieszkań z tej grupy. Najmniej oddanych mieszkań stanowią lokale spółdzielcze oraz mieszkania zakładowe, komunalne i społeczno-czynszowe.
 

 

 

Źródło: GUS | 2009-02-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniadomy na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Nowosądeckilokale użytkowe na wynajem powiat Gorzowskidomy na sprzedaż gmina Parchowodomy na sprzedaż gmina Białogardmieszkania na wynajem w Karolinowiedomy na sprzedaż w Kraszewiemieszkania na sprzedaż w Nakielnie

Deweloperzy

);