Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ministerstwa obiecują 8,5 tys. km nowych dróg

2006-09-13

Ministerstwa obiecują 8,5 tys. km nowych dróg

W najbliższych latach Polska stanie się wielkim placem budowy, a to może spowodować... gigantyczne korki na drogach. Jednak dzięki inwestycjom w drogi, koleje i lotniska mamy szansę na cywilizacyjny skok – pod warunkiem, że te pieniądze wykorzystamy.

W najbliższych latach Polska stanie się wielkim placem budowy, a to może spowodować... gigantyczne korki na drogach – pisze „Gazeta Wyborcza”. Jednak dzięki inwestycjom w drogi, koleje i lotniska mamy szansę na cywilizacyjny skok – pod warunkiem, że te pieniądze wykorzystamy.

Jak czytamy, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Transportu przedstawiły listę najważniejszych projektów transportowych, które będą realizowane w latach 2007-13. Unijnych pieniędzy przeznaczanych na transport w każdym roku, począwszy od 2007, średnio będzie więcej niż łącznie w ciągu ostatnich pięciu lat. W sumie ze wszystkich programów na transport przeznaczone jest na razie około 24 mld euro (razem z wkładem własnym). Dzięki nim w Polsce ma powstać m.in. 500 km nowych autostrad, 1650 km dróg ekspresowych i 6,5 tys. km dróg lokalnych. Modernizacja obejmie ok. 1000 km linii kolejowych oraz osiem portów lotniczych. Możliwe, że te plany będą jeszcze ambitniejsze. Niedawno okazało się bowiem, że Unia przyznała nam dodatkowe 7,7 mld euro, biorąc pod uwagę prognozowany wzrost cen do 2013 r. Część z tych pieniędzy pójdzie z pewnością na transport. (...)

Jakie projekty będą realizowane w latach 2007-13? – pyta „Gazeta Wyborcza”. Dla resortu transportu priorytetem będzie budowa autostrady A1 na całej długości od Gdańska przez Łódź, Częstochowę aż do Gorzyczek. Planowane jest zakończenie budowy autostrady A2 na odcinku ze Świecka do Warszawy. Kolejną ważną inwestycją będzie zakończenie budowy autostrady A4 na odcinku od granicy z Niemcami aż do Rzeszowa. Obok autostrad i dróg ekspresowych niezwykle istotna będzie też modernizacja najważniejszych linii kolejowych. (...)

Źródło: Leszek Baj, „Gazeta Wyborcza”, 09.09.2006 | 2006-09-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianękamienice na sprzedażdomy na wynajemdomy na sprzedaż powiat Włodawskimieszkania na sprzedaż powiat Mogileńskilokale użytkowe na wynajem gmina Wieniawalokale użytkowe na sprzedaż gmina Krasnemieszkania na wynajem w Brodzicymieszkania na wynajem w Włoszycydomy na sprzedaż w Czuktach

Deweloperzy

);